«Читаємо» дитячі малюнки

Батьки не замислюються, що малюнки дитини можуть розповісти їм про його внутрішній світ. За малюнком можна «прочитати», що дитину турбує. Вербально думки діти виражати не вміють, але якщо розладнаному дитині дати альбом і олівці, він в малюнку висловить те, що наболіло в нього на душі.Увагу потрібно звертати на основний колір у малюнку дитини. Інтуїтивно він використовує колір, відповідний його настрою. Коли самопочуття дитини нормальне, він в малюнку використовує кілька кольорів. Якщо відповідність предмета і його колір правильні, значить, у дитини все в порядку. Вразливий по натурі дитина використовує в одному малюнку багато різних квітів.

Коли в малюнку трирічної дитини присутні один або два кольори, це говорить про те, що дитина стривожений. Коли дитині сумно, то в малюнку переважатиме синій колір. Агресивно налаштований дитина виллє настрій у червоному кольорі. Явними ознаками пригніченого настрою є в малюнку чорний і темно-коричневий кольори. У ситуації відсутності позитивних емоцій дитина буде використовувати простий олівцем, не беручи кольорові.

Кожна дитина малює на ті теми, які його цікавлять. Коли дитина малює героїв з прочитаних казок, то малюнки рекомендується використовувати в подальших заняттях. Ранимі діти малюють тварин. Тут треба звернути увагу на те, в якому настрої намальовано тварина - це буде дзеркальним відображенням внутрішніх почуттів малюка.

За малюнком можна дізнатися ставлення дитини до членів сім'ї. Значущих людей малюк намалює великими, а хто не має важливого значення в житті дитини, буде на малюнку на другому плані. Якщо дитина намалювала всіх, крім себе, значить, він відчуває себе самотнім. Близьке розташування фігур людей на малюнку говорить про те, що дитина відчуває їх теплі стосунки. У малюнку дитина буде використовувати декілька кольорів: темним кольором він намалює тих родичів, які йому неприємні. Слід врахувати, що дитячі переживання тривають недовго, і в малюнку можуть бути відображені одномоментні переживання. Пройде час, і дитина намалює ту ж сім'ю в іншій кольоровій гамі.

Більшість дитячих малюнків говорять про позитивні емоції. Навчитеся «читати» малюнки дитини. Будьте уважні до його турботам, печалям, - нехай ваш малюк росте в спокої, постійному відчутті щастя.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук по сайту

Счетчик