Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Ревнощі - це відчуття, до якого завжди було двояке ставлення: хтось вважає, що вона є головним показником любові, а хтось, навпаки, думає, що ревнощі може вбити любов. Ревнувати - значить переживати і турбуватися про те, наскільки партнер чесний. Будь-яке переживання - це негативна емоція, і найчастіше вона є болісним для того, хто ревнує, і для того, кого ревнують.

Психологи на підставі великої кількості досліджень і опитувань з'ясували, що ревнощі стоїть на другому місці найчастіших причин розлучень.

ЩО ТАКЕ РЕВНІСТЬ?

Ревнощі - це завжди сумніви і недовіру. Звичайно, можна розглянути це недовіра з тієї точки зору, що людина любить, хоче володіти іншою безроздільно і переживає про те, що хтось інший займає час і емоції його об'єкта любові. Але такі переживання постійно позначаються на нервовій системі і в результаті можуть стати причиною різних захворювань.

Емоції людини нерозривно пов'язані з фізичними відчуттями, і часті стреси і хвилювання можуть відбитися на загальному стані організму. А причиною всьому - негативна емоція, яку взагалі можна було б виключити зі свого життя.

Хоча говорити про ревнощі, як про окрему емоції, було б не зовсім правильно. Швидше, це ціла гама різних почуттів, в якій присутні: сумніви, образа, жалість до себе, невпевненість і навіть іноді злість. Звичайно, вплив такого комплексу емоцій здатне діяти руйнівно не тільки на психічний стан окремої людини, але і на відносини між партнерами в цілому.

Ревнощі починається тоді, коли людина дивиться на іншу людину з почуттям власності. Іноді закохані люблять називати один одного «ти моя», «ти мій». Але в кінцевому підсумку, це може привести до того, що інша людина має бути «тільки мій і більше нічий». Причому «нічий» в даному випадку означає, що і не свій власний. Ревнощі може поширюватися не тільки на інших людей, які хочуть зайняти час і увагу об'єкта любові, але з часом, і на його особистий час, який він хотів би присвятити себе.

Ревнощі, що живе в душі і в думках, завжди веде підрахунки: скільки часу улюблений провів з партнером, а скільки - з кимось іншим, скільки спілкування було з коханим, а скільки - ні. Підрахунки перетворюються в порівняння, яке рідко виявляється на користь ревнивого людини, адже йому завжди буде мало.

Висловлюють люди свої ревнощі по-різному: один мовчки намагається стримувати в собі це почуття, намагаючись не образити іншу людину, інший емоційно і яскраво виражає свій негатив. І те, і інше не приводить до хорошого розвитку відносин між двома людьми.

Реагують на ревнощі все люди теж по-своєму, але в більшості своїй мало кому подобається таке ставлення до себе з боку коханої людини. Якщо ревнощі має жартівливий характер і не намагається звинуватити нікого з партнерів, її можна допустити в стосунках. Але потрібно постійно стежити за її розвитком, адже з часом вона може перерости в тиранію, що незмінно приведе до розриву.

ПРИЧИНИ ревнощів

Щоб розібратися з тим, як позбавити від ревнощів, перш за все, потрібно зрозуміти, які причини її викликають. А причин таких може бути кілька:

Почуття власності. Думати, що хтось безроздільно і назавжди належить іншій людині - це неправильна думка. Ставлячись до партнера, як до своєї власності, можна не помітити і почати обмежувати його в бажання, потреби, особистому часі і просторі. Навіть якщо мотивація при цьому виглядає безневинно: він мій сенс життя, він важливіше всього на світі - це не дає права вимагати від людини такого ж ставлення. Радіти проведеним разом часу і наданому увазі набагато корисніше для нервової системи, ніж постійно вимагати більше.

Страх втратити кохану і залишитися одному. Коли людина любить, він, звичайно, боїться втратити відносини і людини. Але ревнуючи і постійно висловлюючи претензії, ймовірність втратити партнера зростає в багато разів. Тільки даючи іншій людині свободу, можна бути впевненим, що він залишається поруч на свій власний великому бажанню і завдяки силі своєї любові, а не з примусу.

Проектування своєї поведінки на партнера. Коли людина допускає думку, що він міг би змінити своєму коханому, мимоволі формується й інша - що і йому можуть змінити. Тому, намагаючись перестати ревнувати, потрібно починати з себе. Відносини - це завжди довіру. А якщо є бажання і потреба проводити час з кимось іншим, тоді такі відносини не варто продовжувати.

Невпевненість у собі. Постійне порівняння себе з іншими, вишукування своїх недоліків, роздуми на тему, чому вибрали саме мене - незмінно тягнуть за собою ревні почуття. Адже порівняння з іншими рідко буває в свою користь. А значить, думка про те, що партнер може в будь-який момент знайти кого-то другого, який краще, міцно застряє в голові. Потрібно вміти любити і цінувати, перш за все, себе. І бути впевненим, що якщо хтось полюбив, то його залучили якісь якості, характер або зовнішність, і значить, цій людині потрібен саме такий партнер і улюблений, а не хтось інший.

Постійна недовіра. На сьогоднішній день недовіру до всіх оточуючих людей зустрічається досить часто, але потрібно прибирати зі своєї голови таке негативне ставлення до світу. Вірити коханій людині - це першорядний і найважливіша запорука будь-яких відносин. Не варто шукати обману в бажанні іншого сходити з друзями в кафе або поїхати одному на риболовлю. Довіряючи один одному, можна зберегти відносини гармонійними і насолоджуватися ними, а не перебувати в постійному стані недовіри і стресу.

Ще однією причиною, яка при обмірковуванні звучить навіть нерозумно, це бажання демонструвати любов за допомогою ревнощів. Але це не найкращий доказ кохання. Набагато ефективніше про почуття скаже турбота, приємні і ніжні слова, проведений разом час, маленькі сюрпризи або допомогу іншій людині. А ревнощі найчастіше доводить якраз протилежне - відсутність любові.

Як видно, жодна з причин не є об'єктивною і не може виправдовувати ревне почуття по відношенню до іншої людини. Звичайно, щоб зрозуміти це, потрібно здорове міркування і бажання щось виправити у своєму ставленні до коханої. Першим кроком має бути усвідомлення руйнівності і марності почуття ревнощів. Після цього можна буде приступати до його усунення. Хоча позбутися від ревнощів не так просто, все ж гармонійні і довірчі відносини коштують того, щоб спробувати зробити це.

ЯК ПЕРЕСТАТИ ревнувати

Отже, що можна зробити, щоб викорінити в собі почуття ревнощів:

  • Навчитися довіряти. Потрібно розуміти, що зростаюча недовіра ображає іншу людину. Тим більше, що навіть якщо він захоче провести час з кимось іншим або змінити, це навряд чи можна буде перевірити чи запобігти. Недовіра не змінює ситуацію в кращу сторону, а лише погіршує її.
  • Перестати контролювати. Якщо партнер хоче розповісти про проведений час з друзями або про нюанси, які виникли під час відрядження - він розповість. Якщо ні, не варто допитуватися і ставити йому в провину, що він нічого не розповідає. Краще подумати про створення таких відносин, в яких хочеться розповідати все, ділитися будь-якими дрібницями.
  • Повірити в себе. Тільки впевнена у собі людина привертає увагу оточуючих. Потрібно постаратися повірити в свою привабливість, не перестаючи розвиватися і ставати краще. Тоді можна бути впевненим, що від такої людини не захочеться піти. Навколишні цінують того, хто любить і цінує себе.
  • Бути зайнятим. Дуже дієвий спосіб перестати контролювати іншу людину. Хобі, відвідування спортзалу, читання або робота не дадуть дурним думкам оселитися в голові. Сидіти на дивані, чекати партнера і накручувати свої думки в бік недовіри або вчитися в цей час готувати новий пиріг - різниця колосальна, як для нервової системи, так і для відносин з коханим.

У відносинах двох людей іноді зустрічається навмисне бажання викликати ревнощі, щоб перевірити реакцію кохану людину, дізнатися, наскільки сильно він любить. У мотивації таких дій лежить невпевненість в собі і бажання доказів своєї потрібності і привабливості. В цьому випадку краще за все буде поговорити один з одним, розповісти про своє ставлення до ревнощів і до провокацій, що викликає ревнощі. Поділившись з коханим своїми переживаннями і сумнівами, можна разом знайти шляхи вирішення, домовитися про відкритість і чесність своїх відносин.

Висловлюючи одна одній максимальну силу своєї любові, можна бути впевненим, що відношення не будуть послаблюватися невпевненістю в собі, недовірою до партнера і не зможуть бути зруйновані негативними емоціями, які, найчастіше, надумані, а не логічно обгрунтовані.

Тільки навчившись довіряти іншій людині, приймаючи його і себе, такими, як є, і бажаючи зберегти гармонійні відносини надовго, можна впевнено впоратися з усіма негативними почуттями та емоціями. Краще витрачати час життя на приємне проведення часу разом, ніж на з'ясування відносин і сварки.

Пошук по сайту