Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Все більшу популярність сьогодні набирає так званий гостьовий шлюб. Спробуємо розібратися, що ж це таке.

Цей термін передбачає собою окремого проживання подружжя. Кожна пара сама організовує своє сімейне життя. Одні живуть окремо один від одного, але зустрічаються, час від часу, будучи законним подружжям, а не коханцями. Інші беруть на себе частину обов'язків, властивих подружжю, в традиційному розумінні. Такими обов'язками можуть бути спільне планування сімейного бюджету, прибирання, готування і інше.

В сімейної психології цей різновид подружніх відносин не вважається відхиленням від норми, якщо подружжя повністю влаштовує саме такий стан речей. Зазвичай гостьові союзи з часом перетворюються в традиційні, подружжя з'їжджаються і більше не розлучаються.

Життя подружжя на відстані один від одного можна вважати патологією, якщо один або обоє не готові до повноцінного союзу. Це або егоїстичні люди, не здатні йти на компроміси, або інфантильні люди, які бояться взяти на себе відповідальність.

КОМУ І ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ГОСТЬОВИЙ СОЮЗ

Деякі люди вирішать жити після весілля окремо через зовнішніх обставин. Такими обставинами можуть бути часті відрядження, занадто маленька житлоплощу або проживання подружжя в різних містах або країнах. Найчастіше цей тип шлюбу вибирають для себе літні люди. Їм буває складно змінити свої звички і підлаштуватися під когось, але при цьому їм потрібен рідна людина, хоч і на деякій відстані. У деяких випадках такий тип подружнього життя стає справжнім порятунком для сім'ї, яка перебуває на межі розриву.

Багато політиків, великі підприємці і творчі люди також досить часто вибирають для себе саме цей вид відносин. Ці люди не мають бажання і можливості пов'язувати себе побутом і зобов'язаннями, їм часто не вистачає часу на сім'ю.

Іноді змінити традиційний шлюб на гостьовий вирішуються, якщо один з подружжя виявив бажання піти з сім'ї. Однак, в цьому випадку така модель відносин не допоможе, а тільки погіршить ситуацію. Чоловік, який хоче зберегти сім'ю намагається в усьому догодити своїй половинці, а та в свою чергу, приймає це як належне.

ВПЛИВ Гостьового типу шлюбу на дітей

Сім'ї, в яких є діти, рідко живуть окремо, але якщо подібне відбувається, то вони часто бувають нещасні. «Хто приходить» батько не здатний приділити їм належної уваги, і діти відчувають себе майже так само, як і діти, чиї батьки в розлученні.

Однак, якщо батьки проживають окремо, але при цьому їм вдається зберігати гармонію між собою і з дитиною, він виросте гнучкою особистістю, здатною легко адаптуватися до різних ситуацій у житті. Найімовірніше, дитина, яка виросла в такій сім'ї, буде зовсім нормально сприймати такий тип сімейного життя і застосує його і у власному житті.

ГОСТЬОВИЙ СОЮЗ І СЕКС

У подружжя, які живуть окремо, надовго зберігається відчуття новизни. Вони не набридають один одному, не бачать на своїх половинках засмальцьованих халатів і розтягнутих спортивних штанів, адже вони ретельно готуються до кожної своєї зустрічі, як при першому побаченні.

Основним недоліком можна назвати лише високу ймовірність зради.

Наскільки міцним може бути гостьовий шлюб?

Абсолютно всі подружні пари по-своєму оцінюють, наскільки сильна їх любов і міцні відносини.

Коли обоє незалежні і сильні духом, гостьовий шлюб буде мало відрізнятися від традиційного. Цьому виду шлюбу теж можуть бути притаманні такі аспекти звичайного сімейного життя, як розподіл ролей і сімейні традиції.

Якщо вступити в гостьовий шлюб вирішуються більш консервативні люди, їх власна залежність від стереотипів рано чи пізно зруйнує їх спільне життя.

ПЛЮСИ І МІНУСИ

Недоліки і мінуси подружнього життя на відстані є відносними, оскільки всі люди різні і що добре для одного, може виявитися просто нестерпним для іншого. До переваг цього виду подружнього життя багато хто відносить:

  • Чоловік завжди добре виглядає.
  • Тривалий ефект новизни.
  • Відчуття свободи.
  • Відносна матеріальна незалежність.
  • Чи не велика кількість обов'язків.
  • Відсутність приводів для виникнення сварок побутового характеру.

До мінусів ж багато хто відносить:

  • Надмірне ідеалізування чоловіка.
  • Турботу про дітей припадає майже повністю брати на себе одному з подружжя.
  • Провокування до зради на підсвідомому рівні.
  • Відсутність постійної моральної підтримки.

Гостьовий шлюб є ​​особливим видом сімейних відносин, які вимагають від подружжя фінансової самостійності і сильного характеру.

Час, коли співжиття без офіційної реєстрації вважалося найсильнішим ганьбою, безповоротно пішло в минуле, і сучасні пари все частіше відкладають вступ в подружнє життя і перший час живуть у цивільному шлюбі, разом з яким все більш «нормальним» стає і гостьовий тип відносин.

Вікіпедія говорить, що гостьовий шлюб - це офіційно зареєстровані подружні стосунки, при яких чоловік і дружина проживають окремо.

Західні соціологи значно розширюють це поняття і не обмежують його наявністю штампа в паспортах подружжя. Вони стверджують, що для того, щоб союз міг називатися гостьовим шлюбом, досить того, щоб люди ставилися один до одного також серйозно, як і подружжя, офіційно зареєстрували свої стосунки, але не поспішали з'їжджатися на одну житлоплощу.

В Європі цей вид відносин вважають оптимальним варіантом 10% населення.

Окремо один від одного жили і багато знаменитостей, такі як Дієго Рівера і Фріда Кало, Симона де Бувуар і Жан-Поль Сартр. Серед сучасних знаменитостей цей вид подружніх відносин відомий між Тімом Бертоном і Хеленою Бонем-Картер, які проживають в різних будинках, розташованих по сусідству. Словом, відома винахідниця спідниці міні Мері Куант знала про що говорила коли сказала, що окремі спальні є ключем до по-справжньому щасливого подружнього життя.

Пошук по сайту