Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Часто батьки вже заздалегідь замислюються про те, в яку школу віддати дітей, коли вони підростуть. Туди, де вивчають іноземні мови вже в другому класі, або туди, звідки випускники все як один вступають до престижних навчальних закладів? Багатьох батьків турбує те, що в новій школі їх дитини будуть труїти.

Детальніше: Проблеми адаптації дитини в новій школі

Ще десять-п'ятнадцять років тому двори в післяобідній час, коли більшість школярів приходили з занять, наповнювалися дітворою різного віку. Гомін не змовкає до пізнього вечора, поки останні шибеники не відгукується на заклики з балконів уже захриплих батьків. Сьогодні зграйки дітвори значно порідшали. І справа тут не в нестачі дітей, а в достатку комп'ютерів, які замінили нинішнім дітям часто і прогулянки, і друзів.

Детальніше: Що робити, якщо дитина багато грає в комп'ютерні ігри

Педагогіка як наука про виховання, ставить перед собою безліч завдань. І однією з основних є привчання дитини до дисципліни. Головне при досягненні мети - розуміння малюком, що можна, а чого не можна, тобто установка певних меж дозволеності. Раціональне мислення у дітей молодшого віку ще не розвинене, розумне пояснення того, що відбувається в цілях управління поведінкою за межею їхнього розуміння.

Детальніше: Як правильно карати дитину

У сучасному будинку телевізор (і це швидше правило, ніж виняток) є не тільки «окрасою столу», але річчю необхідною, незамінною і неминучою. Досить часто можна помітити, що час працюючого телевізора ненабагато відрізняється від часу неспання членів сім'ї - його включають «з півнями» і вимикають далеко за північ. Часом навіть не має значення, що саме транслюється - художні фільми, документальні цикли, спортивні репортажі або новинні блоки, телевізор просто створює шумовий і зоровий фон.

Детальніше: Як телевізор впливає на дитину

Новоспечені батьки практично відразу стикаються з проблемою дитячого плачу. Виникає резонне питання: дитина надто примхливий, або причина плачу серйозніша?

Згодом, коли малюк стає старше, батьки і то не завжди можуть зрозуміти, чому він нищить капризами і істериками всіх родичів. Як з цим боротися?

Детальніше: Вередлива дитина: що робити?

Пошук по сайту