Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

За хобі людини можна визначити його характер. Прискіпливим і скрупульозним людям подобатися збирати марки і монетки, а жінкам, любите домашній затишок, подобатися шити м'які іграшки, в'язати дитячий одяг, ляльки Тільди. Розглянемо найпопулярніші жіночі хобі, з яких, можливо, ви виберете собі щось до душі.

Детальніше: Популярні види хобі для жінок

Мандала символізує оберіг від усіх нещасть. Вони можуть мати різні розміри: від метрових в діаметрі індійських мандал до маленьких, сплетених на зубочистках. Але в цій статті мова піде про вишитих мандалах. Їх можна вишити нитками або бісером.

Мандали здатні захищати і охороняти від різних бід, хвороб, пристріту, банкрутства та інших неприємностей. Багато вишивальниці вишивають обереги на конкретну людину, від конкретної хвороби або на виконання конкретних бажань. Розрахунки часто прив'язують до дати народження або знаку зодіаку.

Детальніше: Як вишити мандалу

Останнім часом стала дуже популярною одяг, прикрашена елементами вишивки. Такі речі набувають зовсім іншу значимість і елегантність. Ручне вишивання виконується в двох основних техніках гладдю і хрестиком. Прикрасити можна практично будь-яку однотонний одяг з простих натуральних тканин. Але для такого роду рукоділля існують деякі правила і нюанси, які повинна знати кожна майстриня.

Детальніше: Як вишивати хрестиком на одягу

Новий рік - це завжди якась зимова казка, що приносить в дім радість, тепло і затишок. У такі дні хочеться побути вдома в колі сім'ї. А створити особливу святкову атмосферу допоможе різноманітний новорічний декор. Багато прикраси можна зробити своїми руками, наприклад, вишити хрестом ялинкові іграшки або зшити новорічні іграшки з елементами вишивки. Всі основні шви

Детальніше: Вишиті хрестом новорічні іграшки

На відміну від звичних картин, вишиванок, подушок хрестиком можна вишивати і дитячі об'ємні іграшки. Такі іграшки особливо сподобаються малюкам, адже зроблені вони для них турботливими люблячими руками.

ІГРАШКА Тоторо

Цей невеликий м'який герой мультфільму Тоторо стане справжнім улюбленцем вашої дитини. Виготовити таку іграшку нескладно, досить вишити і зшити дві деталі. За таким же принципом можна виготовити будь-яку м'яку об'ємну іграшку.

Детальніше: Вишиті хрестиком іграшки

Вишиті подушки часто називають думочки, тому що на них приємно полежати, поміркувати, впорядкувати свої думки. Подібне виріб не тільки є гарним, але і несе в собі тепло рук і позитивні думки майстрині, яка вишивала подушку.

З давніх-давен на Русі подушки вишиті хрестом були в кожному будинку, щоб відганяти зло і людську заздрість. Вони служили своєрідним домашнім оберегом від пристріту. Також хрестиком вишивали і інші предмети побуту: рушники, сорочки, ікони та інше.

У наш час традиція на вишивку хрестиком повертається, тому вишиті диванні подушки часто можна зустріти в сучасних будинках. Вони є оригінальним авторським елементом інтер'єру. Створюють затишну домашню атмосферу.

Детальніше: ЯК вишити хрестиком подушку (схеми)

Батьківщиною народження вишивки вчені вважають Китай, але є чимало доказів, що предки наші займалися цим рукоділлям ще з часів язичництва. Саме хрест, завжди вважався оберегом, і вважається родоначальником вишивки такого плану. Спочатку просто наносили на одяг один або кілька хрестів з жив, волосся, профарбованих ниток, бажаючи захистити людину від бід, а після стали використовувати і цілі малюнки, частіше орнаменти, що прикрашають одяг. З плином часу сформувалися і цілі знаки - язичницькі символи, які наносили на одяг за допомогою голки і ниток.

Детальніше: Вишивка хрестом: схеми для початківців

З'явилася ця техніка давно, приблизно з того часу, коли людина почала прикрашати свій одяг. За допомогою вишивки можна нанести малюнок будь-якої складності практично на будь-яку тканину. Найбільш часто, вишиваючи гладдю, виготовляють картини, прикрашають будинок або предмети одягу.

Детальніше: Схеми і малюнки для вишивки гладдю

Історія бісеру сходить до самих витоків стеклоделія. Як і у багатьох інших речей, які прийшли в наше життя зі Сходу, назва дрібних скляних намистин теж арабського походження. Бусра або бусер, так в старовину називали стеклярус або підроблений перли.

На Україні з бісером познайомилися ще в IX столітті. Якщо спочатку вишивка заморськими намистинами прикрашала тільки сукні священнослужителів і знаті, але до XVIII століття стала невід'ємною частиною святкового народного костюма.

Детальніше: Вчимося вишивати бісером

Вишивання хрестиком - досить копітка, але цікаве заняття. Найголовніша умова в цьому рукоділлі - навчитися виконувати основні види стібків і вміти розбиратися в схемах. Для вишивки хрестом потрібно використовувати спеціальну канву. Різновидів стібків дуже багато, але в вишивки хрестиком найчастіше використовуються такі, як повний хрест, полукрест, болгарський хрест, шов «назад голку» (бекстіч), рідше - 1/4, 3/4 хреста і французький вузлик.

Детальніше: Основні шви в вишивці хрестом

Пошук по сайту