Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Снуд - або по-простому шарф-хомут - на сьогоднішній день знову знаходиться на піку популярності, як це було кілька десятиліть тому. Він не тільки теплий і надійний захисник від вітру і холоду, але і привабливий аксесуар, який може доповнити будь-який стильний наряд. Особливо якщо снуд пов'язаний своїми руками.

За своїм принципом шарф-хомут - це шарф, який замкнутий в кільце. Він може бути пов'язаний в нерозривне кільце, а може бути стрічкою, яку потрібно застебнути гудзиками або за допомогою гачків. Цікавою та оригінальною різновидом снуд є шарф у формі стрічки Мебіуса - замкнуте кільце, перекручене всередині. Така конструкція шарфа-хомута краще прилягає і обмотують шию, в ньому тепліше і затишніше. Зв'язати його можна і спицями, і гачком.

Детальніше: В'яжемо шарф-снуд своїми руками на спицях

Діти ростуть швидко. Ще швидше зростають з одягу. Порадувати малюка обновкою, трохи заощадити і отримати масу позитиву допоможе в'язання. Зв'язати представлений пуловер своїми руками на спицях можна за пару вечорів. Незважаючи на видиму простоту рельєфного візерунка, виріб виглядає ефектно. Ззаду пуловер застібається на гудзики, завдяки яким малюк не буде відчувати дискомфорт при одяганні.

Зв'язати виріб за порадами з журналу не завжди виходить з першого разу. Цьому є кілька пояснень. По-перше, у кожного своя щільність в'язання, тому варто зв'язати контрольний зразок головних візерунків. При щільному в'язанні виправити ситуацію допоможуть спиці більшого діаметра, при вільному - меншого.

Детальніше: В'яжемо пуловер для хлопчика 1,5-2 рокі спицями

Чудова річ - рукавиці! Здавалося б, звичайна деталь гардеробу, але, скільки в них тепла - в прямому і переносному сенсі. Мабуть, кожному з нас з дитинства пам'ятаються ці чудові дрібнички - пов'язані бабусею або куплені на ринку, гладкі і пухові, однотонні і з малюнком. Всім знайома їх дивна особливість - раптово губитися і також несподівано перебувати. Причому не вся пара відразу, а окремо - то права, то ліва. Саме тому до них пришивали довгу гумку і протягували через петельку на комірі пальто. Ті, хто постарше, напевно з посмішкою згадають гарячі шкільні батареї з розкладеними на них заледенілими від снігу рукавицями - неодмінними учасницями веселих снігових баталій, катань з гори і ліплення сніговиків.

Детальніше: В'яжемо на спицях рукавиці

Речі, які зроблені своїми руками, завжди високо цінувалися і були в моді. Зараз з'являються різні види «хенд-мейд», проте є те, що не старіє і не втрачає актуальності - це в'язання. В'язання гачком це трудомісткий, але дуже захоплюючий процес, а результат завжди вартий витрачених зусиль. Адже речі, зв'язані гачком приваблюють своєю оригінальністю і індивідуальністю, кожна окрема є цілим твором мистецтва.

Багато жінок думають, що навчитися в'язати гачком - це складно і довго, а в'язати великі речі тоненькою ниточкою - нудно. Спростувати це можуть ті майстрині, хто взяв гачок в руки хоча б кілька разів. Варто зрозуміти принцип в'язання декількох візерунок, як процес затягує, хочеться вив'язати один візерунок, два, зрозуміти, як все буде виглядати в загальному вигляді. Речі, пов'язані гачком, ніколи не повторюються. Навіть якщо узятий один і той же візерунок, нова річ буде виглядати по-новому.

Детальніше: Ажурні узори гачком

Вперше бісер з'явився лише після винаходу скла. Виготовлявся він спочатку тільки в Венеції; коли в Чехії навчилися робити подобу скла з деревної золи - бісер пішов по світу. На Русі він з'явився в 9 столітті, і відразу став одним з головних прикрас в нарядах, адже коштував чималих грошей.

Приблизно до 18 століття жоден наряд не обходився без вишивки бісером і камінням, це стосувалося не тільки жіночих нарядів, але було і невід'ємною частиною чоловічих. Вишивали практично все: сукні, каптани, коміри, пояси, навіть туфельки і капелюхи. Популярністю користувалися вишиті гаманці.

Детальніше: Прості схеми для вишивки бісером

Перші речі, пов'язані голкою, були знайдені при розкопках археологів і датуються 4-5 століттям, так що в'язання по праву можна віднести до стародавніх видів рукоділля.

В'язання спицями з'явилося в Європі приблизно в 16 столітті, коли з'явилася можливість виготовляти не надто важкі і досить гладкі спиці, зручні для ручного в'язання. До цього користувалися дивно маленькими інструментами для створення, наприклад, панчіх або рукавиць. Речі виходили дивно тонкими, акуратними; однак нитка не можна було розпустити, а на виготовлення йшло дуже багато часу.

Детальніше: В'язання спицями: узори для початківців

Сьогодні я навчу вас в'язати дитячу шапочку спицями. Тут ви знайдете докладний опис, а так само просту і красиву схему візерунка для дитячих речей. За цією схемою я вже зв'язала декілька шапочок і всі вони дуже яскраві і красиві. На фото моя Сонюшка в яскраво-рожевою шапочці і з рюшами з пряжі коралового кольору, які обв'язані білою ниткою. А вчитися в'язати ми будемо на жовтій пряжі.

Таку шапочку можна зв'язати новонародженим дівчаткам і хлопчикам, без прикрас це буде просто чепчик, пов'язаний спицями. Дитячу шапочку можна прикрасити рюшами, квітами і намистинками.

Детальніше: Дитяча шапочка з рюшами на спицях

Безумовно, можна надіти на малюка дідові діряві шкарпетки і заспокоїтися - все одно виросте! Але мені це не подобається, та й вам теж! Саме тому, я вас навчу сьогодні в'язати спицями пінетки. Моє докладний опис в'язання пінеток буде зрозуміло для початківців рукодільниць.

На мою опису можна в'язати не тільки пінетки для дівчаток, але і для хлопчиків, вся різниця буде тільки в оформленні пінеток. Для дівчаток воно більш яскраве, а для хлопчиків більш стримане.

Детальніше: Опис в`язання пінеток на спицях для початківців

Продовжуємо тему основ в'язання на спицях для початківців. Сьогодні мова піде про набір петель, його видах. А також вив'язування візерунків спицями.

НАБІР ПЕТЕЛЬ

Перший етап в в'язанні - це набір петель на спиці. Набирати петлі зазвичай рекомендують на двох, складених разом спицях. Це робиться для еластичності набірного краю і для того, щоб легше пров'язується петлі першого ряду.

Детальніше: Уроки в'язання спицями: види в'язок і узори на спицях

Чудове старовинне прикраса - накладні або пришивних комірці, знову в центрі уваги. У моді вінтажний стиль, а більш милою, оригінальною, що підкреслює індивідуальність штучки, мабуть, і не знайдеш. Що ще може так легко і ненав'язливо зробити звичайне плаття ошатним, щоденний наряд святковим, а вигляд неповторним і незабутнім? Творчий підхід і ручна робота надають особливий шик, краса і неповторність цього аксесуара.

Комірець "БІЛА ЛІЛІЯ"

Досить простий малюнок, тим не менш, виглядає неймовірно мило і витончено. Повторюваний візерунок складається з двох петель, його зможуть освоїти навіть початківці умільці, не так давно взяли в руки гачок. Крім того, такий рапорт дозволяє варіювати розмір вироби, в залежності від обхвату шиї.

Детальніше: В'язання гачком ажурні комірці

Пошук по сайту