Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

З'явилася ця техніка давно, приблизно з того часу, коли людина почала прикрашати свій одяг. За допомогою вишивки можна нанести малюнок будь-якої складності практично на будь-яку тканину. Найбільш часто, вишиваючи гладдю, виготовляють картини, прикрашають будинок або предмети одягу.

Детальніше: Схеми і малюнки для вишивки гладдю

Історія бісеру сходить до самих витоків стеклоделія. Як і у багатьох інших речей, які прийшли в наше життя зі Сходу, назва дрібних скляних намистин теж арабського походження. Бусра або бусер, так в старовину називали стеклярус або підроблений перли.

На Україні з бісером познайомилися ще в IX столітті. Якщо спочатку вишивка заморськими намистинами прикрашала тільки сукні священнослужителів і знаті, але до XVIII століття стала невід'ємною частиною святкового народного костюма.

Детальніше: Вчимося вишивати бісером

Вишивання хрестиком - досить копітка, але цікаве заняття. Найголовніша умова в цьому рукоділлі - навчитися виконувати основні види стібків і вміти розбиратися в схемах. Для вишивки хрестом потрібно використовувати спеціальну канву. Різновидів стібків дуже багато, але в вишивки хрестиком найчастіше використовуються такі, як повний хрест, полукрест, болгарський хрест, шов «назад голку» (бекстіч), рідше - 1/4, 3/4 хреста і французький вузлик.

Детальніше: Основні шви в вишивці хрестом

Вишивати гладдю люблять багато майстрині, але лише професіонали знають, наскільки велике розмаїття прийомів такої вишивки: стібками гладі можна заповнити весь мотив або тільки його частина (крайова гладь). При двосторонньої гладі стібки розташовуються одночасно з двох сторін тканини, лицьової та зворотньої. Тіньову гладь відрізняє від інших те, що ряд стібків одного кольору непомітно переходить в ряд стібків іншого кольору. Верхошов - це коли стібки розташовуються тільки на лицьовій стороні тканини.

Детальніше: Вчимося вишивати гладдю

Прообразом сучасної вишивки хрестом стали найдавніші види цього декоративного промислу. Перші голки для вишивки були ще кістяними, а замість канви жінки використовували спочатку шкури, а потім домотканий полотно. Знайдені археологами при розкопках давньоруських поселень зразки вишивки хрестом, що нагадують сучасні, відносяться до IX і XII століть. Тоді майстрині не могли похвалитися нинішнім достатком ниток різних відтінків. Вишивки на одязі, предметах домашнього вжитку і ритуальних предметах частіше були дво- або триколірні, а зображували вишивальниці геометричні візерунки, птахів і звірів, рослини і навіть побутові сценки.

Детальніше: Вчимося вишивати хрестиком

Потреба в різних видах швейної фурнітури виникає у кожного підприємства, що займається пошиттям одягу, взуття, незалежно від його масштабів. Тому кожному, кому необхідна в будь-яких кількостях швейна фурнітура інтернет магазин завжди радий. Асортимент продукції дуже широкий: гудзики, блискавки, застібки і гачки, ножиці і пряжки для ременів, а також ще багато корисної і потрібної продукції.

Детальніше: Про види швейної фурнітури

Janome - цей виробник швейних машинок добре знайомий кожній професійній швачці. Сучасні швейні машини Janome виробляються іментой японською компанією з 1921 року і майже за сто років історії встигли стати справжніми лідерами ринку. При цьому, за майже століття виробництва, продукція відмінно зарекомендувала себе як високоякісна, надійна і доступна багатьом сучасним споживачам.

Детальніше: Популярні швейні машини які можна використовувати вдома

Зараз дуже поширений такий вид нанесення зображень на тканину, як кольоровий друк. Завдяки їй ви можете нанести на своє ліжко абсолютно будь-який малюнок і отримати ексклюзивний, неповторний комплект.

Детальніше: Друковані малюнки на спальній білизні

Вишивка як мистецтво прикраси зображеннями, візерунками одягу з'явилася дуже давно. Ще в давні часи люди використовували нитки, щоб створити щось неповторне, не схоже на інше. На Русі, наприклад, прикрашалися наряди князів, царів. Згадайте хоча б шапку Мономаха, яка має різні красиві візерунки нитками та до того ж прикрашена дорогоцінними каменями. Безперечно, мистецтво вишивання розвивалося протягом довгих років, удосконалювалося: почали застосовуватися нові матеріали, нові голки, змінювався сам підхід до процесу.

Детальніше: Де замовити програму для вишивки

Чим же корисні заняття таким ремеслом? Чи можна навчитися йому швидко і від чого це залежить? Ці та багато інших питань задають люди, які вирішили оволодіти технологією та методикою машинної вишивки. На думку фахівців, сам процес виконання різного роду робіт є унікальним в силу того, що кожен виріб відрізняється своєю неповторністю, оригінальністю.

Детальніше: Навчання новачків машинної вишивки

Пошук по сайту