Чи можна завагітніти після викидня?

Деякі жінки довго не можуть зачати дитину. А інші - благополучно виносити. Саме для них актуальним є питання, чи можна завагітніти після викидня швидко, в термін менше 6 місяців. І взагалі, чи можлива нова вагітність?Запліднення яйцеклітини відбувається набагато частіше, ніж настання вагітності. Потрібно, щоб яйцеклітина імплантувати в порожнину матки. Але навіть після імплантації залишається ймовірність 30%, що в перші дні відбудеться відторгнення. Все це відбувається до настання нових місячних, тому залишається зазвичай непоміченим. Природа таким чином не дає народитися дитині, неповноцінній в генетичному відношенні.

Викидні на ранніх термінах, приблизно до 8-10 тижнів, майже завжди відбуваються з причини неправильного генетичного будови плоду. На термінах після 10 тижнів помітну роль починають грати різні порушення в організмі матері. Але якщо говорити про причини, за якими відбувається викидень, то виявиться, що практично ніколи лікарі не можуть встановити їх достовірно. Тому жінкам рекомендують не переживати, і намагатися завагітніти знову.

Інша справа - повторний (другий і більше) викидень. Якщо після першого в анамнезі викидня лікарі, як правило, не призначають багато обстежень, після повторних викиднів необхідно хоча б приблизно відшукати причину. Для цього матері і батькові призначають аналізи гормонального тла і можливих інфекцій. Чоловік здає аналіз на дослідження якості сперми. Жінка повинна детально з'ясувати який стан репродуктивних органів і всього організму в цілому.

Проте нерідкі випадки, коли вдається завагітніти і виносити здорового малюка навіть після кількох невдалих спроб. Може бути, організм дійсно «вибирає» час і самий кращий варіант. Тому здаватися не варто. А варто вивчити свій організм і грунтовно пролікуватися.

Крім викидня ще існує таке явище, як завмерла вагітність. По суті, це невдалий викидень: плід загинув, але шийка матки не змогла відкритися. Частіше завмерла вагітність замість викидня трапляється у жінок, яким належало народжувати в перший раз. Шийка матки у них погано розкривається.

Лікарі радять почекати з новими спробами 6 місяців (менструальних циклів), особливо після вискоблювання. Якщо жінка досить легко оговталася після викидня, можна почекати 3 місяці. Але головне, щоб відновився менструальний цикл. Деяким вдавалося завагітніти відразу ж після викидня, всього через місяць, і благополучно виносити. Велику роль відіграє загальний стан організму і рішучість.

Після повторного викидня обов'язково потрібно робити аналізи. Зазвичай їх так багато, що поки пройдуть всі обстеження, якраз закінчиться термін 3 або 6 місяців. Оральні контрацептиви потрібно пити тільки за призначенням лікаря. Бувають випадки, що причиною викидня виявляються наслідки тривалого прийому ОК. Але якщо так, повторно вагітніти найкраще якнайшвидше після викидня.

Серйозну проблему представляють тільки фізичні вади будови і функціонування матки. Але і вони піддаються часткового лікуванню, а всі інші проблеми можна з часом вирішити. Тому з упевненістю скажемо, після викидня завагітніти можна!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Пошук по сайту

Счетчик