Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Майонез - це продукт, який викликає постійні суперечки про свої потреби і корисності на сучасній кухні. Чоловіки із задоволенням додають цей соус в їжу, яку їдять, а жінки, найчастіше, вважають, що його вживання потрібно зменшити або взагалі виключити. Існує думка, що менш шкідливим є майонез, приготований будинку, коли господиня точно знає, які інгредієнти вона в нього додає. А в майонези промислового приготування багато «хімії», яка негативно впливає на здоров'я.

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ СОУСУ

Коли тільки придумали соус-майонез, його робили з оливкового масла і яєчних жовтків з додаванням приправ і оцту. Версій виникнення досить багато, одні стверджують, що слово походить від французького «moyeu», яке означало жовток, інші вважають, що це слово географічного походження і пішло від назви міста Маон на острові Менорка, де цей соус придумали. У будь-якому випадку, з'явився він досить давно, швидше за все відразу в декількох місцях, де оцінили смак об'єднання яєчних жовтків і оливкового масла.

Для того, щоб він довше зберігався, з часом в нього почали додавати різні інгредієнти, що дозволяють продовжити термін зберігання. Пізніше, експериментуючи з жирністю і різними добавками, навчилися робити кілька різновидів соусу, здатних задовольнити смак навіть найвибагливіших гурманів. А для людей, що ретельно стежать за своїм раціоном харчування і кількістю споживаних жирів, розробили низькокалорійний майонез. Адже саме підвищена жирність цього соусу є головним аргументом щодо його шкідливості для організму.

Намагаючись знизити жирність, виробники прибирають зі складу соусу тваринні і рослинні жири, які, проте, доводиться замінювати емульгаторами, модифікованим крохмалем і загустителями. Таким чином, спірним залишається питання, соус який жирності все-таки більш шкідливий для здоров'я, адже природний склад продукту замінюється більш насиченим хімічними інгредієнтами. Промисловий майонез перенасичений консервантами і кислотами, які продовжують термін його придатності. Якщо виготовляти цей соус вдома, не додаючи «хімії» і вживаючи його в максимально короткі терміни, вся шкідливість його укладена в жирності продукту.

Щоб в домашніх умовах знизити жирність майонезу, потрібно використовувати тільки оливкове масло, а не рослинна.

Цікаво, що більша частина цивілізованого людства, яка активно бореться з шкідливим впливом жиру на організм, не вживає майонез взагалі. Цей соус залишається популярним тільки на території країн СНД. Виробники намагаються залучити все більше любителів соусу, додаючи в нього інгредієнти, що підвищують апетит. Тобто, чим частіше людина додає в їжу майонез, тим більше йому його хочеться.

ЧИМ ЖЕ НЕБЕЗПЕЧНИЙ МАЙОНЕЗ

До негативних факторів впливу промислового майонезу на організм також відноситься вплив добавок, які при регулярному вживанні здатні накопичуватися в організмі. Великий вміст такої «хімії» перевантажує та ускладнює роботу печінки. Подібними добавками є загусники і стабілізатори, які руйнують зубну емаль і впливають на комфортну роботу кишечника; підсолоджувачі та замінники цукру, які при нагріванні (якщо, наприклад, майонез використовується в приготуванні якогось гарячого страви) виділяють шкідливі формальдегіди.

Любителям рекомендується все-таки готувати його будинку з відомих складових, в невеликих кількостях на один-два рази додавання в їжу. І тільки контроль його споживання не завдаватиме значної шкоди організму.

Щоб майонез мав потрібної консистенції, виробник часто замість яєчних жовтків додає порошок, а також сухе молоко, ще більше підвищуючи таким чином кількість холестерину в цьому соусі.

Якщо можливості приготувати соус будинку немає, то вибираючи соус в магазині, потрібно врахувати кілька моментів. По-перше, звичайно, дата упаковки і термін придатності повинні бути дотримані. До речі, чим менший термін виробник визначає для вживання майонезу, тим менше в ньому міститься непотрібної «хімії». По-друге, слід перевірити герметичність упаковки. По-третє, не зайвим буде почитати склад інгредієнтів, уникнути всіх можливих шкідливих складових вийде навряд чи, але відстежити, в якій пачці їх найменше можна. Важливо, щоб на упаковці був напис «без ГМО», зараз це обов'язкова вимога до якісних продуктів.

Найважливішим аспектом є почуття міри і орієнтування на власний смак. Якщо хочеться додавати в їжу майонез, потрібно постаратися знайти виробника, чий продукт буде відповідати необхідним вимогам і приносити задоволення в їжі. Якщо зовнішній вигляд соусу викликає сумніву, краще його не вживати. Адже здоров'я має бути понад усе.

Пошук по сайту