Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Поряд непомірним вживанням цукру любов до всіляких хлібобулочних виробів завжди вважалася і вважається основною причиною, що веде до ожиріння. Дійсно, пшеничний або, як часто говорять, білий містить мінімум корисних для людини речовин, зате нашкодити фігурі за рахунок великої кількості калорій може.

І пшеничний хліб, і здобна солодка випічка, а також борошняні кондитерські вироби: торти, печиво і тістечка надмірно навантажують підшлункову залозу, буквально примушуючи її синтезувати все нові порції інсуліну. Це не може не позначитися на самопочутті, здоров'я і зовнішній вигляд людини.

Однак не весь хліб так само шкідливий, як пшеничне здоба. Є і правильний, у всіх відносинах цілющий, і його потрібно тільки вміти вибирати.

Виробники хлібобулочних виробів йде на будь-які хитрощі, щоб привернути увагу покупців до своєї продукції. Однак не всі булочки і батони, що носять горді назви: «Здоров'я», «Зернятко», «Дієтичний» або «Злаковий» гідні потрапити на стіл людини, яка турбується про своє здоров'я. Без уважного прочитання тієї інформації, що вказана на етикетці здійснювати покупку не варто, тому що одна лише назва не гарантує наявність в продукті корисних речовин.

ЯК ВІДРІЗНИТИ цільнозерновий хліб

Зерновий хліб дуже корисний і для здоров'я, і ​​для підтримки підтягнутою фігури і для гарного щоденного самопочуття. Один скибочку хліба з цільного зерна містить близько трьох грамів незамінною для правильної роботи кишечника клітковини. Відрізнити його можна прочитавши етикетку, якщо на першому місці в списку вказано незбиране зерно, то виріб гідно потрапити на стіл. Борошно для такого хліба виробляється не з очищених від грубих шарів зерен, а з цілісних, а значить, в ній зберігаються всі активні біологічні компоненти.

А ось вказівка ​​на натуральність сировини ні про що сказати не може. Борошно, що йде на випічку, в будь-якому разі не синтетична, будь вона з житнього або пшеничного сировини. Адже ніде не написано головне, що конкретний хліб цільнозерновий. Напис «натуральний» не рівнозначна тому, що зерно для муки не очищено від цінного зародка і грубих оболонок. Обіцянка покупцеві збагаченого корисними речовинами хліба або рекламний розповідь про використання декількох злаків не замінить одного єдиного слова «цільнозерновий».

ХЛІБ з горіхами І НАСІННЯМ

Усипана рум'яними насінням або горіхами випічка неодмінно залишить враження більш здорового продукту харчування, ніж звичайний білий батон. Однак тут важливо пам'ятати, що будь-які додаткові інгредієнти, а особливо високопоживні горіхи, кунжут, насіння соняшнику або гарбуза, стають вагомою добавкою до енергетичної цінності самого хліба.
Наприклад, 20-грамова порція соняшникового насіння для обсипання, потрапивши в тісто або на корочку булки, збільшать її калорійність на цілих 120 ккал.

Крім надлишкової калорійності, хліб з насінням, сухофруктами або горіхами стає значно дорожче, але все одно не стає дієтичним і корисним продуктом. Тому при покупці важливо звертати увагу калорійність готового продукту, а також не полінуватися і вивчити список компонентів, де першим має бути зазначено цільне зерно. Якщо щось не так, краще відкласти хліб назад на полицю. Адже він, найімовірніше, зроблений зі звичайного борошна і тільки замаскований під корисний продукт за рахунок всіляких добавок.

На що звернути увагу

Вивчаючи упаковку хліба, слід звернути увагу на наявність у складі продукту жирів. Мало того, що і рослинні, і все тваринні жири - це джерело додаткових калорій. У складі хлібобулочних виробів іноді присутні не надто корисні для здоров'я гідрогенізовані олії, кулінарний або пальмовий жир, маргарин або якісь інші види олії. Краще знайти дієтичний хліб з мінімальних кількістю жирів в складі.

Дріжджовий хліб без цукру в складі бути не може, але якщо на етикетці вказано цукровий сироп, карамель або патока, то можна засумніватися в дієтичному призначення такого хліба і його приналежності до продуктів для здорового харчування. Крім зайвих калорій, введення його в раціон викличе обов'язкове роздратування підшлункової залози, а ось здоров'я явно не додасть.

Без солі пекарі обійтися не можуть. Її додають не тільки для поліпшення смаку, але і для правильної роботи дріжджів в тісті. Але вибирати варто той хліб, де сіль вказується на одному з останніх місць в переліку інгредієнтів, і точно після головних за значенням борошна і води.

Корисні для здоров'я хлібобулочні вироби, які є джерелом клітковини, корисних вуглеводів і антиоксидантів, вітамінів і мінералів, печуться обов'язково з тієї муки, що зроблена з цільного зерна, не позбавленого зародка і не очищеного від грубої висівковий оболонки. Допоможе ж знайти правильних хліб уважне прочитання списку інгредієнтів на етикетці.

Пошук по сайту