Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Літо - особлива пора року, коли організм людини вбирає в себе максимальну кількість вітамінів і корисних речовин. Багато сонячного світла, достаток фруктів і овочів насичують тіло і дозволяють йому накопичити життєві сили і енергію. Однак медики дотримуються тієї думки, що навіть в літню пору року неможливо наситити організм усіма необхідними і корисними речовинами.

Для того щоб підтримувати здоров'я і життєвий тонус на потрібному рівні, необхідно розуміти, які саме мікроелементи потрібні людині щодня, і в яких кількостях. Хоча більшість людей вважають, що можна просто їсти все підряд фрукти і овочі, а потрібні вітаміни залишаться в організмі. Така точка зору не є до кінця вірною. Навіть влітку варто додати в раціон вітамінні комплекси, особливо дитячому організму, що росте.

ЯКІ ВІТАМІНИ НАДХОДЯТЬ В ОРГАНІЗМ в надлишку

Для того щоб визначитися з препаратами та біологічними добавками, які варто пити в літню пору, важливо для початку розібратися, яких мікроелементів і корисних речовин організму вистачає.

D

Завдяки постійному впливу сонячних променів на поверхню шкіри, тіло людини в великих кількостях виробляє вітамін Д. Він корисний не тільки своїми індивідуальними властивостями, але також допомагає засвоюватися кальцію. Завдяки цьому кістки людини стають міцнішими, а зуби, волосся і нігті - здоровіше.

Фолієва кислота

Ця речовина міститься в будь-який свіжої зелені, а також в полуниці і динях. Тому в літній час насичення організму фолієвою кислотою відбувається постійно, кров насичується гемоглобіном. Люди, що вживають фолієву кислоту в достатніх кількостях, ніколи не знатимуть проблем з анемією.

Е

Практично всі свіжі фрукти містять в собі цей безцінний мікроелемент, достатня кількість якого дозволяє зберегти міцний імунітет.

ЯКИХ ВІТАМІНІВ ОРГАНІЗМУ НЕ ВИСТАЧАЄ

У літню пору часто обмежується кількість м'яса, печінки, молока, яєць і вершкового масла в раціоні, а це тягне за собою нестачу вітаміну А в організмі. Багато хто вважає, що влітку варто розвантажити шлунок, сідають на дієту і прибирають з щоденного споживання продукти, які до цього були джерелом енергії і життєвих сил.

Спекотна погода і достаток овочів і фруктів призводить до меншого вживання злаків, жирів і тваринної їжі. А це може спровокувати дефіцит вітаміну Е, багатьох вітамінів групи В, а також магнію і заліза. Організм відчуває стрес, результатом якого стає сухість шкіри, випадання волосся, постійне відчуття слабкості і втоми, відбувається порушення обміну речовин.

Брак вітамінів В6 і В12 може негативно відбитися на мозкової діяльності, формуванні клітин ДНК і червоних кров'яних тіл в крові. Крім того, саме ці корисні мікроелементи відповідають за гармонійне функціонування нервової системи і забезпечують правильний синтез білка.

ПРАВИЛА РІЧНОГО ХАРЧУВАННЯ

Одним з правильних шляхів вирішення питання нестачі вітамінів в літню пору є збалансоване харчування, щоб в раціоні залишилися всі продукти, але, можливо, в менших кількостях. М'ясо можна не просто смажити, а запікати разом з овочами, випічку краще замінити літніми десертами на основі натуральних йогуртів з додаванням свіжих фруктів, а з яєць робити омлети з овочами.

Навіть якщо в організм продовжують надходити необхідні вітаміни, для кращої їх засвоюваності людині потрібен цинк, який міститься в морепродуктах і яйцях. Якщо цього мікроелемента буде недостатня кількість, всі інші вітаміни не досягнуть в тілі свій максимальної ефективності. Тому паралельно з правильним харчуванням лікарі і дієтологи рекомендують пити вітамінні комплекси, які гарантовано забезпечать організму норму корисних речовин і мікроелементів. При цьому важливо правильно вибрати препарат.

В хорошому вітамінному комплексі для літа має бути мінімум тих елементів і речовин, які присутні в доступних і свіжих продуктах. Навпаки, тих вітамінів, які влітку споживати складніше, в таблетках має бути більше. До них відносяться вітаміни А, Е, В6, а також магній, фосфор і залізо. Крім того, вітаміни для літнього періоду повинні містити велику кількість антиоксидантів.

Вітамінні препарати можна приймати тільки після консультації з лікарем, призначати їх собі самостійно не варто. Перенасичення організму має такі ж негативні наслідки, як авітаміноз. Деякі засоби можуть містити в собі кілька вітамінів, інші мікроелементи краще приймати окремо, щоб напевно заповнити добову потребу. Всі ці нюанси і процес прийому вітамінів повинен прописати фахівець.

Пошук по сайту