Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Ставлення до спортивного харчування вже довгий час залишається неоднозначним, а сумнівність його користі і якості на сьогоднішній день продовжує викликати багато суперечок і дискусій. З одного боку, добавки, які нібито регулюють і дозволяють тримати в певних рамках вага тіла, з іншого - препарати, що допомагають наростити м'язи і скорегувати зовнішні рельєфи тіла. Більшість думок сходиться в тому, що це штучні добавки, а значить шкоди від них набагато більше, ніж користі.

Багато хто чув, що таке «гейнер», проте ніяких емоцій крім скептицизму і повного неприйняття хімічного препарату найчастіше при цьому не відчували. Насправді, добавка, що використовується бодибилдерами і іншими професійними спортсменами, являє собою білково-вуглеводну суміш, яка є якісним замінником їжі. В її складі елементи і речовини, які сприяють росту м'язів і підвищують працездатність людини.

ОСОБЛИВОСТІ ХАРЧОВОЇ ДОБАВКИ

Гейнер - це суха суміш, з якої можна зробити молочний коктейль з різними смаками: полуничним, ванільним, шоколадним і іншими. І хоча фактично це не зовсім коктейль, але за зовнішнім виглядом і консистенції нагадує саме ласощі з дитинства. Крім того, суміш легко засвоюється в організмі, не залишаючи тяжкості в шлунку і не створюючи проблем з травленням.

Найбільш розвинена індустрія харчових добавок в Німеччині і США, тому часто все якісні продукти спортивного харчування поставляються саме звідти. Гейнери містять в собі необхідні організму вуглеводи, білки і вітаміни, а по своїй харчовій цінності прирівнюються до сирним продуктам, молоку, курячої або індичої грудях, овочам або фруктам. Технологія виробництва харчових добавок є можливість витягти з натуральних продуктів найбільш корисні і цінні мікроелементи, зробити з них концентрат і дозволити вживати у вигляді легкого і ефективного коктейлю.

ПОМИЛКИ, ЯКІ ПОВ'ЯЗАНІ З ПРИЙОМОМ Гейнер

Люди, які далекі від професійного спорту, або новачки, тільки ступили на цей шлях, можуть бути дезінформовані різними стереотипами або помилкова думка, що сформувалося через нестачу інформації. Найчастіше можна почути такі помилки щодо гейнери:

Це хімія, яка роздмухує м'язи, а не дає реальну користь організму. Твердження хибне і засноване на відсутності знань про технології виробництва біологічних добавок. Насправді, гейнери - це концентрат корисних речовин і мікроелементів.
Щоб отримати користь від гейнери, нічого іншого ні їсти, ні пити не можна. Ще більш небезпечна помилка, яка може завдати серйозної шкоди організму початківця спортсмена. Спортивне харчування - це добавки до основного харчування, і тільки в комплексі зі здоровим раціоном вони можуть дати потрібний результат.
Гейнери є речовиною, що наповнює м'язи, а для всього організму ніякої користі не несуть. Насправді, спортивне харчування не тільки зменшує стресові навантаження для тіла під час тренувань, але і не дозволяють організму виснажитися.

ЯК ВИБРАТИ ХОРОШИЙ Гейнер

У питанні вибору харчових добавок немає однозначної думки або назви фірми, яка буде краще інших. Індивідуальний питання в тренуваннях також паралельно вирішується щодо того, який гейнер вживати для корекції харчування. При цьому важливо розуміти, яких результатів необхідно досягти з їх допомогою, від цього буде залежати потрібний склад і кількість спортивного харчування.

У різних препаратах міститься різна кількість корисних речовин і мікроелементів: вуглеводів, білків і жирів. Залежно від того, на що спрямований прийом гейнери, потрібно вибирати відповідний склад. При цьому важливо розуміти, що від ціни безпосередньо залежить якість і корисність спортивного харчування. Чим препарат дешевше, тим менше там важливих і необхідних добавок.

Оптимальним варіантом при виборі гейнери була б консультація з особистим тренером або фахівцем, який розбирається в даному питанні. Консультанти магазинів теж часто виявляються кваліфіковані за цією тематикою, але іноді можуть порадити непотрібну інформацію або порекомендувати придбати неякісний продукт для своєї вигоди. Тренер врахує не тільки особливості організму або завдання майбутніх тренувань, але і можливий негативний вплив спортивного харчування для конкретної людини. Адже геймери, завдяки тому, що в їх складі міститься велика кількість вуглеводів, дозволяють не тільки збільшити обсяги м'язів, а й обсяги жиру.

Саме через цю особливість спортивне харчування потрібно вживати з особливою обережністю людям, які схильні до повноти. Хоча існують види спортивного харчування, в яких кількість жирів зведено до мінімуму, а значить, небезпека або негативний вплив на організм практично виключені.

У будь-якому випадку, щоб застосовувати спортивне харчування в своєму житті, потрібно дізнатися максимум інформації, а потім приймати рішення про те, чи корисно це чи ні. Головне, щоб інформація була об'єктивною думкою фахівців, а не суб'єктивними стереотипами загальної маси.

Пошук по сайту