Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Вважається, що літній період з великою кількістю овочів і фруктів в повній мірі насичує організм корисними речовинами і мікроелементами, тому людина не має потреби в додаткових вітамінах. Однак думка це помилково. Адже продукти, найбільш часто вживані в літній період, безумовно, є корисними і містять безліч мікроелементів, але не можуть повністю забезпечити потребу людського тіла. Тому кожній людині важливо знати, які вітаміни пити восени для підтримки здоров'я, щоб доповнити ними свій раціон.

Особливістю будь-яких вітамінних комплексів є потрібна дозування всіх складових компонентів, що заповнює потреби організму в правильному обсязі. Отримуючи ті чи інші мікроелементи зі звичайних продуктів, людина не може регулювати, скільки його тіло візьме вітамінів, а відповідно, ніяк не вплине на процес їх засвоєння. Тому вітаміни в таблетках потрібно приймати регулярно, навіть після літнього періоду. А щоб їх придбати, потрібно розуміти, які вітаміни краще пити восени.

ЗМІСТ РІЗНИХ ВІТАМІНІВ У ПРОДУКТАХ

Щоб бути в курсі, які мікроелементи надходять в організм з їжею, важливо знати, в яких продуктах знаходиться максимальне їх зміст. Найчастіше будь-якої фрукт або овоч містить у собі кілька вітамінів в різних кількостях. І процес засвоєння їх в організмі також відбувається неоднаково, особливо восени, коли відбувається перестроювання і підготовка організму до холодного періоду. Основні корисні мікроелементи це:

 • вітамін С - міститься в квашеній капусті, смородині, агрус, болгарському перці і в цитрусових;
 • вітамін А - найбільше їм наповнена морква;
 • вітамін Е - надходить в організм з різних масел - рослинних, оливкових, кукурудзяних або навіть мигдальних;
 • вітаміни групи В містяться в багатьох овочах, а також бобових;
 • калій - мікроелемент, яким багата гарбуз, кабачки і патисони;
 • вітамін Д надходить в організм завдяки впливу сонячних променів;
 • залізо міститься в печінці тварин, яйцях і сушених грибах;
 • кальцієм багаті практично всі молочні продукти;
 • магній потрапляє в організм разом з зеленими овочами, бобовими та мигдальними горішками.

Щоб зрозуміти, які вітаміни пити восени дорослим і дітям, необхідно проаналізувати, які продукти надходять в організм найбільше, а в чому відчувається дефіцит. Тоді недолік потрібних мікроелементів можна заповнити медикаментозними препаратами.

НЕБЕЗПЕКА НЕХВАТКИ ВІТАМІНІВ В ОРГАНІЗМІ

Авітаміноз - це серйозне захворювання, яке впливає на імунітет людини і здатність організму чинити опір вірусам і бактеріям, особливо в осінню пору року. Настільки запущена проблема в сучасному світі зустрічається рідко, лише в тих випадках, коли спостерігається довгий і постійне голодування або довга брак будь-якого мікроелемента.
 
Однак деякі медики трактують звичайну брак вітамінів, як авітаміноз, і рекомендують уважно ставитися до такого порушення. Восени дефіцит необхідних речовин і елементів виникає не рідше, ніж навесні, відмінність лише в тих мікроелементах, яких організму не вистачає в різні пори року.

Недолік потрібних мікроелементів може виражатися такими симптомами:

 • слабкість, млявість, сонливість, особливо вранці;
 • блідий колір обличчя;
 • часті перепади настрою, які складно контролювати;
 • ламкість волосся, нігтів, зубів, лущення і сухість шкіри;
 • розвиток серйозних захворювань навіть після невеликого протягу або контакту з вірусом.

Важливо!
Якщо не звертати уваги на проблему і не зайнятися її усуненням, ситуація може значно погіршитися і привести до небажаних наслідків. Найчастіше це призводить до виникнення ускладнень після хвороб.

ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ вітамінні комплекси

Переймаючись питанням, які вітаміни треба пити восени, можна звернутися до лікарів і дієтологів. Спеціаліст повинен провести діагностику організму, щоб визначити, де існують слабкі місця або можливе виникнення порушення роботи. І за підсумками цього підказати, які вітаміни потрібно пити восени.

Розглядаючи аптечні полиці з вітамінними препаратами, бажано знайти такі таблетки, які будуть містити мінімум хімії, а більше корисних і необхідних мікроелементів. Найбільш популярними на сьогоднішній день є «Спектрум», «Мультімакс», «Іммунал Форте», «Ельовіт», «Вектрум-Актив» та інші. Всі вони мають приблизно однаковий впливом на дорослий організм, зміцнюючи імунітет і захищаючи його від впливу шкідливих факторів навколишнього середовища в осінній період.

Вітаміни для дітей виділені в окрему групу, мають меншу концентрацію деяких речовин і призначені спеціально для зміцнення підростаючого організму. У деяких випадках лікар може порекомендувати вживання восени конкретних мікроелементів, а не комплексних препаратів, наприклад, з високим вмістом кальцію для сили кісток і зубів або фосфору для підтримки хорошого зору.

Що стосується питання, які вітаміни пити восени жінці, тут також бажано думка кваліфікованого фахівця. Для поліпшення здоров'я волосся, запобігання їх випадіння або посічених кінчиків, необхідна фолієва кислота, яка вважається жіночим вітаміном. Якщо фахівець порекомендує препарати для жіночого здоров'я, то першим і найбільш ефективним є такий, в якому найбільший вміст вітаміну Е.

КОЛИ ПИТИ ВІТАМІНИ ВОСЕНИ

Замислюючись про те, коли починати пити вітаміни восени, варто також орієнтуватися по щоденного раціону і продуктам, якими він наповнений. У деяких випадках лікар може порекомендувати приймати комплексні препарати протягом усього літа і продовжувати пити їх восени. Хоча найчастіше їх прийом доцільний в другій половині осінньої пори, коли свіжі овочі і фрукти закінчилися, і організму потрібна підтримка.

Деякі корисні речовини і мікроелементи мають здатність накопичуватися в тілі людини, інші такої особливості не мають. Тому якщо перестати вживати продукти їх містять, в організмі буде відчуватися нестача.

Приймаючи рішення про необхідність доповнення щоденного раціону вітамінними комплексами, найкраще орієнтуватися на думку фахівця, а не займатися самолікуванням. Тоді результат буде правильним, а ефект довготривалим.

Пошук по сайту