Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Нічні набіги на холодильник - далеко не рідкість в нашому світі. При всьому розумінні того, що це погано, не кожен здатний перебороти себе і відмовитися від подібних трапез. Для того, щоб відучитися перекушувати ночами або на ніч, потрібно мати уявлення про те, якими причинами може бути викликана така поведінка.

ПРИЧИНИ

Причини синдрому нічного харчування можуть бути різні:

 • Нічні походи до холодильника можуть бути пов'язані з тим, що людина просто не доїдає днем ​​- пропускаючи сніданок, обід або вечерю. Якщо в денний час у нього це зробити виходить, то до ночі самоконтроль помітно знижується і він вже не справляється з непереборним бажанням спустошити холодильник. Подібний режим харчування поступово може перейти в розряд звички, а нічний їдець виявляється в замкнутому колі.
 • Нічні перекушування можуть бути пов'язані з тим, що людина таким чином намагається зняти напругу (проблема заїдання стресу). Такий пацієнт, відкривши холодильник, шукає там не ковбаса або щось ще, а намагається таким чином позбавитися від негативних емоцій, що накопичилися протягом дня.
 • Нічні трапези можуть виступати засобом придушити свій страх у тих людей, які бояться темряви. Після вимикання світла такій людині не вдається заснути через відчуття дискомфорту і тривожності. У якийсь момент він виявляється на кухні і знаходить спосіб позбавити себе від неприємних відчуттів. Благополучно перекусивши і відчувши певну захищеність, така людина, нарешті, може спокійно заснути.

Не варто скидати з рахунків і більш серйозну причину нічного переїдання, яка криється у виникненні реальних проблем зі шлунком, наприклад, гастриті. Має сенс звернутися за консультацією до лікаря, адже часто буває так, що пацієнт і не здогадується про такий недугу.

ШКОДА НІЧНОГО переїдання

Вночі робота нашого організму здійснюється дещо інакше, ніж вдень.

Ближче до ночі функціонування травної системи дещо сповільнюється. З'їдене перед сном залишається практично в незмінному вигляді до самого ранку. За час сну ця маса починає поступово розкладатися, в результаті утворюються токсини. Вранці напівгнилу їжа починає перероблятися і все накопичене за ніч речовини, надходять в кров.

Важливо пам'ятати про те, що важка м'ясна їжа, а також фастфуд перетравлюються ще довше, ніж рослинна їжа, створюючи тим самим додаткове навантаження на травний канал.
Переповнений шлунок вночі починає тиснути на прилеглі внутрішні органи. Результатом є зниження кількості кисню і поживних компонентів, що надходять до них, що, в свою чергу, може виступати причиною погіршення сну.

Під час сну тіло людини нерухомо, а це значить, що вуглеводи, що містяться в їжі, що не витрачаються на виконання будь-яких дій, а благополучно поповнюють жирові запаси. В результаті рясного вечері і нічних набігів на холодильник значно підвищується ризик розвитку ожиріння.

Поїдання продуктів перед сном здатне негативно позначатися на виробленні гормонів. В результаті зменшення освіти мелатоніну погіршується якість сну, а зміна рівня кортизолу прискорює процес старіння.

Нічний голод сприяє оновленню і відновленню організму.

Якщо вночі хочеться їсти, то досить згадати хоча б деякі з перерахованих причин. Можливо, подібна перспектива когось і зможе зупинити.

СПОСОБИ ПОБОРОТИ БАЖАННЯ ЗДІЙСНЮВАТИ НІЧНІ ПЕРЕКУСИ

Людей, які знають про цю нагальну проблему не з чуток, хвилює питання: що робити, якщо вночі хочеться їсти.

Вночі організму потрібен відпочинок, він повинен спати, а не переварювати з'їдені перед сном ласощі. У тому випадку, якщо нічні походи на кухню не викликані стресом, а в їх основі лежить звичка, необхідно мобілізувати всі сили на нормалізацію обмінних процесів. Для цього має сенс дотримуватися певних правил.

Збільшуємо кількість споживаного білка

У рибі, індичці, сирі, сирі, пісному м'ясі міститься досить багато триптофану, який всередині організму перетворюється в мелатонін і серотонін. Гормон задоволення можна отримати з корисних продуктів, які допоможуть нормалізувати гормональний баланс і подолати нічний стрес, уникаючи нічних походів до холодильника.

Снідати потрібно обов'язково!

Якщо перед сном або вночі перекушувати, то снідати, як правило, не хочеться. Проте, їсти вранці потрібно обов'язково, навіть якщо не хочеться. Саме щільний сніданок є основним правилом здорового харчування. Ранкова трапеза повинна містити близько 30% денної норми калорій. Якщо на сніданок випити одне кави, а в обід перекусити салатом. Але вночі ноги самі понесуть вас на кухню. Каша - найкращий вид сніданку. Багате клітковиною, таке блюдо сприяє поліпшенню роботи кишечника. До речі, якщо привчитися вечеряти хоча б за 2-3 год до сну, то вранці вам обов'язково захочеться поснідати

Біда багатьох в тому, що вночі хочеться солодкого і впоратися з цим бажанням непросто. В цьому випадку собі можна дозволити після вечері покуштувати нежирний легкий десерт. Це може бути молочний коктейль із замороженими ягодами, йогуртовое морозиво, сухофрукти, яблуко, нежирний сир, желе, безе.

Дробове харчування днем

Їсти менше, але частіше - безпрограшний варіант вирішення всіх проблем з дієтою. Поступово організм відвикне від нічного обжерливості і звички перекушувати. Дробове харчування - це не дієта або будь-якої курс лікування, це просто корисний режим. Кушая частіше, ви просто не будете встигати зголодніти. Вживання їжі в кількості 150-200 грамів кожні 2-3 години допоможуть уникнути стан абсолютного голоду. Організм днем ​​буде добре працювати, а вночі йому зовсім не захочеться отримати чергову порцію їжі.

Останній прийом їжі повинен бути здійснений за 3 години до сну.

КОРИСНІ ПОРАДИ

 • Потрібно постаратися зменшити споживання нездорової їжі, замінити її здоровою.
 • Перед сном можна випити склянку ряжанки або кефіру. Краще завжди мати запас цього продукту в холодильнику, так як одного разу не виявивши його, захочеться покуштувати чого-небудь іншого.
 • Протягом дня рекомендується пити побільше води. Вночі поряд з собою краще також тримати морс, чай або воду на той випадок, якщо захочеться пити і щоб уникнути походу на кухню.
 • Фахівці рекомендують побільше гуляти на свіжому повітрі і займатися фітнесом.
 • Чищення зубів перед сном знижує нічний апетит.
 • Важливо привчити себе лягати спати вчасно. Не варто засиджуватися допізна за якимись «приємними» справами, типу перегляду телевізора, ігор комп'ютерних. Результатом такої поведінки стане проблема недосипання і виникнення бажання перекусити.
 • Має сенс докласти зусиль і створити навколо себе комфортну атмосферу.
 • Якщо перед сном накатило непереборне бажання щось з'їсти, спробуйте обдурити мозок - випийте склянку води. Такий прийом створить відчуття тяжкості в шлунку і заснути буде простіше.

Найчастіше бажання є викликано не почуттям голоду, а якимись психологічними причинами. Важливо навчитися розпізнавати реальний голод від уявного і привчати себе їсти лише тоді, коли цього дійсно хочеться. Часом це не так просто, але необхідно працювати над своїми вольовими якостями.

Маючи уявлення про те, як стримати апетит ввечері, вдасться уникнути проблеми переїдання. Пам'ятайте, якщо життя буде наповнене позитивними емоціями і в ній не залишиться місця стресу, то звичка їсти вночі відпаде сама собою.

Пошук по сайту