Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Кровотечі, які виникають у жінок після занять сексом, називають посткоїтальной. Причини їх можуть бути самими різними. В основному вони не є небезпечними, але, тим не менш, при появі кров'яних виділень із статевих органів, слід негайно звернутися до гінеколога, щоб з'ясувати причину їх виникнення і вжити відповідних заходів для лікування.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ посткоїтальнох КРОВОТЕЧІ

Давайте розберемося в причинах такого неприємного явища.

МЕХАНІЧНІ ПОШКОДЖЕННЯ

Потрібно загострити увагу на тому, що причини кров'яних виділень можуть бути, перш за все, механічними. Це всілякі травми при дуже активному або грубому сексі: розриви стінок піхви, травмування слизової шийки матки, її ерозії. Особливо висока ймовірність цих неприємностей, якщо після сексу кров'яні виділення виникають спонтанно і супроводжуються гострим болем, яка виникає в період зносини. В такому випадку необхідно відразу ж звернутися в швидку допомогу, як і при будь-яких інших серйозних травмах, які супроводжуються кровотечами.

ІНФЕКЦІЇ

Найчастіше, причина виникнення посткоитального кровотечі - інфекційне захворювання або будь-яке інше, що передається статевим шляхом.

Крім цього, причиною кров'янистих виділень після сексуального контакту може бути запалення в статевих органах у жінки. Дуже часто такі кровотечі виникають унаслідок цервицита - запалення шийки матки, або гострого вагініту (запалення піхви). У таких випадках кровотечі з статевих шляхів може виникати не тільки внаслідок сексу.

Запалення статевих шляхів жінки може бути викликано не тільки грибковими або інфекційними захворюваннями. Його може викликати і прийом деяких ліків і елементарне недотримання правил особистої інтимної гігієни. Крім цього, запалення може стати наслідком життєдіяльності звичайних мікроорганізмів людини: кишковою паличкою, грибками або стафілокок.

Наприклад, опиняючись в жіночих статевих органах, вони починають активно розмножуватися і викликають запалення, особливо якщо у жінки ослаблений імунітет, або вона вагітна. Вагинит і цервіцит не є небезпечними для жінки і легко лікуються антибіотиками. Якщо ж запалення носить затяжний характер, лікар може порадити припікання - нескладну, але дуже ефективну хірургічну процедуру.

ПОЛІПИ АБО ЕРОЗІЇ

Нерідко причиною кровотеч після сексуальної близькості можуть стати поліпи або ерозії. Саме вони можуть кровоточити після статевого акту. Якщо ерозія заважає повноцінному життю жінки, то лікар може провести припікання. Поліпи ж, які мають форму виноградин, можна видалити. Така операція проводиться амбулаторно, і зовсім не складна.

Рідко причиною посткоїтальних кровотеч можуть стати патологічні зміни клітин шийки матки, ракові захворювання або захворювання крові. Ці зміни виявляються при лабораторних дослідженнях виділень піхви пацієнток з кровотечами такого характеру.

ПРИЙОМ ЛІКІВ

Кровотечі після сексу можуть виникати при прийомі деяких ліків, що знижують згортання крові та деяких контрацептивів. Це відбувається при виникненні гіпоплазії слизової матки, що призводить до кров'янисті виділення. Кровотечі можуть стати наслідком і неправильного прийому конрацептівов. У таких випадках, лікар може порекомендувати замінити препарат, що викликає небажану реакцію.

ЩО ЩЕ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО кров'янисті виділення ПІСЛЯ СЕКСУ

Ну і не варто забувати про те, що причина може бути не в жінці, а в її партнері.

Що стосується гострих болів в пахових складках, внизу живота, промежини, попереку, то вони можуть стати наслідком таких серйозних ускладнень, як розрив яєчників, позаматкова вагітність або переривання звичайної.

Такі стани можуть створювати загрозу для життя жінки, тому, якщо після сексу разом з кровотечею частішає серцебиття, присутній різкий біль, знижується артеріальний тиск, пульс стає слабким, а шкіра блідою, спостерігається рясне потовиділення або позиви до сечовипускання, то необхідно відразу ж викликати швидку допомога. Те ж саме відноситься і до ознак внутрішніх кровотеч: різким болям схваткообразной форми внизу живота.

Звідси можна зробити висновок: будь-яку кровотечу крім менструального, є приводом для звернення до гінеколога. Тільки лікар може достовірно визначити їх причину і призначить відповідне лікування.

У більшості випадків, посткоїтальні кровотечі досить нешкідливі і при своєчасному зверненні до лікаря легко піддаються лікуванню. Однак слід пам'ятати, що якщо кровотеча після статевого контакту супроводжується різким болем, то звертатися до фахівця потрібно негайно.

Пошук по сайту