Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Родимки є на тілі кожної людини. Вони починають з'являтися приблизно в дворічному віці і продовжують рости в своїй кількості навіть у дорослих людей. Найбільше їх з'являється в період статевого дозрівання, а іноді значна кількість цяток розростається під час вагітності. Основними факторами, що впливають на кількість родимок на тілі, є генетична спадковість і гормональні зміни в організмі.

Здебільшого темні цятки не турбують людину і не доставляють дискомфорту. Однак іноді родимка зростає занадто великих розмірів або в незручному місці, і тоді доводиться задуматися про те, щоб видалити її.

ОСОБЛИВОСТІ

Родимки бувають двох видів: пігментні і судинні, вони відрізняються між собою за своєю структурою. Перші є плоскими темними цятками, які виділяються на шкірі тільки своїм кольором. Пігментні плями мають таку ж структуру, як і сама шкіра, і не представляють ніякої небезпеки.

Судинні родимки найчастіше рельєфні, виділяються на поверхні шкіри. Іноді їх називають висячі родимки. При виникненні і розвитку декількох негативних чинників вони можуть переростати в злоякісні утворення. Щоб вчасно це зрозуміти і зреагувати, потрібно постійно спостерігати за зовнішнім виглядом цяточки. Якщо вона почала змінювати свою форму, розмір або колір - це привід звернутися до лікаря. Іншими ознаками змін, що відбуваються всередині родимки, може бути поява висипу навколо неї, а на поверхні - освіту вузликів і наростів.

Помітивши будь-які зміни, не варто затягувати візит до фахівця, сподіваючись, що все пройде само. І тим більше, не можна намагатися позбутися родимки самостійно. Щоб не погіршити ситуацію і не завдати шкоди здоров'ю, темну цяточку потрібно видалити в лікарні після консультації фахівця.

ЯК ВИЗНАЧАЮТЬСЯ МЕТОД ВИДАЛЕННЯ

Важливо пам'ятати, що видаляти можна тільки доброякісну родимку, а щоб переконатися в тому, що вона саме така, потрібно звернутися до лікаря-онколога. Тільки після його укладення можна розглядати варіанти безпечного видалення освіти з поверхні тіла. Як правило, професійні лікарі за зовнішнім виглядом родимки можуть зрозуміти її особливості та визначити найкращий спосіб її видалення. Якщо освіта доброякісне, його можна буде усунути швидко і майже безболісно. В іншому випадку спочатку потрібно провести ретельну діагностику, щоб виключити або запобігти виникненню меланоми шкіри.

Способів, які дозволяють прибрати освіту з поверхні тіла, існує кілька. На сьогоднішній день лікарі застосовують чотири основні методи:

  • хірургічне вирізування;
  • електрокоагуляція;
  • кріодеструкція;
  • виведення за допомогою лазера.

Всі вони є досить ефективними і дають однозначний результат, однак через зручності процесу і комфорту пацієнта все частіше використовується саме лазерне видалення родимок.

ЗА ДОПОМОГОЮ ЛАЗЕРА

Особливість процесу полягає в тому, що при місцевій анестезії ділянки шкіри, з якого необхідно видалити родимку, проводиться поступове випарювання її шар за шаром. Сучасні високоточні лазери дозволяють провести процедуру швидко і акуратно.

Важливою характеристикою лазера є те, що в залежності від місця локалізації родимки і її розмірів, можна регулювати налаштування і діаметр лазерного променя. Це дозволяє добитися максимальної точності і безпеки операції. Крім того, метод лазера має ще ряд переваг:

відсутність навіть найменших кровотеч в процесі і після закінчення операції;
виключення можливості зараження будь-якими інфекціями;
мінімальна кількість часу проведення самої операції і швидкий процес загоєння ранки після процедури, що виключає будь-які ускладнення.
Операція з видалення освіти з шкіри лазерним променем триватиме приблизно 5-7 хвилин в залежності від її розмірів і місця розташування на тілі. Після проведення процедури на місці родимки залишиться невелика суха скоринка, яка з часом відпаде. Період обробки місця проведення операції складає максимум 2 тижні, після чого не буде помітно ніякого сліду від її наявності.

МЕТОДОМ електрокоагуляції

Електрокоагуляція - метод видалення родимки за допомогою впливу електричного високочастотного струму. Так само як лазер, ток, який подається на поверхню родимки, руйнує її шари один за іншим аж до повного зникнення.

Недоліком цього методу проведення операції може бути низька кваліфікація лікаря, який здійснює процедуру, через яку на шкірі можуть з'явитися опіки. Щоб бути впевненим у найкращому результаті після операції, варто звертатися тільки до професіоналів своєї справи. Знайти хорошого фахівця нескладно, досить послухати або почитати відгуки пацієнтів, які стикалися з подібною проблемою.

Кріодеструкція

Видалення родимки за допомогою впливу на неї низьку температуру рідкого азоту називається кріодеструкція. Температура впливу речовини на ділянку шкіри досягає -180º. Цей метод давно і успішно застосовується у видаленні родимок різного розміру, а в результаті виходить ефект, як і після лазерної операції. Однак метод кріодеструкції має одну відмінну рису - період загоєння ділянки тіла, з якого була видалена родимка, в кілька разів довше, ніж після інших процедур. Саме тому цим методом не видаляють освіти з особи.

Незалежно від того, яким методом була проведена процедура, після операції потрібно обов'язково забезпечити правильний догляд за ділянкою шкіри і дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. У перші 5-6 днів бажано, щоб на місце операції не потрапляла вода або тим більше будь-які косметичні засоби, крім спеціального крему, призначеного лікарем.

Коли суха скоринка відпаде, на її місці буде молода рожева шкіра, яка потребує захисту від ультрафіолетових променів. Якщо родимку видаляли на обличчі, і закрити шкіру одягом немає можливості, необхідно використовувати сонцезахисний крем. Правильний догляд забезпечить повне зникнення будь-яких слідів, що нагадують, що в цьому місці колись була родимка.

Пошук по сайту