Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Будь-яка фізична дія зовнішніх чинників - це частина загартовування. Закаливающим ефектом володіють і вітер, і сонце і ходіння босоніж. Деякі скептики стверджують, що загартовування не має ніякого сенсу, мовляв, «гартували дитини довгий час, а толку - нуль!» Найчастіше проблема криється в тому, що багато батьків не зовсім точно розуміють сенс гартують, тому не можуть домогтися позитивної динаміки.

ПРИЧИНИ ДИТЯЧИХ ХВОРОБ

Основою будь-якого ГРВІ є віруси і бактерії, саме вони винні в багатьох дитячих хворобах. Так звані «тепличні» діти, круглий рік закутані в теплі комбінезони, кофти, штанці і шапочки, що пересуваються тільки на машині, і тільки в дитячий сад і назад додому, хворіють набагато частіше і довше. Їх імунітет зовсім не пристосований боротися, тому що ні з чим: тепла підлога з підігрівом, гаряча вода у ванній, перські килими і пухові ковдри. При такому стані речей будь протяг принесе застуду, так як тіло не вміє захищатися.

У порівнянні з міськими неженками, сільські діти, що бігають босоніж мало не до холодів, що одягаються тільки при перших заморозках, жують на ходу - зразок здоров'я і хворіють дуже рідко. Все це від того, що їх організм вміє правильно реагувати на зміну температури, опади, вітер, сонце і т. Д., Він звик до цього.

Якщо ви хочете бачити свою дитину здоровою і міцним - починайте гартують процедури.

КОЛИ ТРЕБА ПОЧИНАТИ загартовувати дитину

Найважче - це зіставити їх зі своєю щоденною графіком, повторювати регулярно і не пропускати, відкладаючи на потім. Загартовування буде ефективно тільки тоді, коли відбувається постійно. Якщо процедури пропускати, досягнутий ефект швидко зникне.

Дитина готова до загартовування з самого народження. Важливо робити це поступово.

Новонароджене немовля має високі адаптивні властивості, тобто він зможе пристосуватися до будь-яких оточуючим його умовам. Батьки зі свого боку, повинні створювати дитині умови природні, щоб вроджені сили організму зміцнювалися і розвивалися. Створення «парникових» умов не приведе ні до чого хорошого. Для дитини дуже важливо розвиток природних механізмів терморегулювання. Посприяти цьому можуть різкі перепади температури, сонячні, водні та повітряні ванни, ходіння босоніж.

Більшість авторів гартують методик дотримуються думки, що повітряні ванни потрібно проводити з перших днів життя. Найпростішим варіантом буде влаштувати таку ванну під час годування. Поки мама годує немовля, він повинен лежати на руках зовсім голеньким. Як тільки дитина замерзне, він почне напружувати всі свої м'язи, щоб зігрітися, тоді є можливість відразу його вкрити. Таким чином, з перших днів життя, дитина буде загартовуватися в комфортних умовах приблизно по дві години на день, виключається ризик переохолодження. Поступово, час загартовування можна збільшувати і залишати малюка голеньким на деякий час і після годування, поки він не заснув. До того ж, без одягу дитина легше рухається, у нього швидше розвиваються навички руху, він швидше почне тримати голову, намагатися сідати або повзати

Сонячні ванни є ще однією процедурою, яку можна застосовувати з народження. До того ж, вони є хорошою профілактикою рахіту. Проте ставитися до сонячних ванн потрібно уважно. Шкіра новонародженого дуже ніжна і тонка, вироблення меланіну набагато менше, ніж у дорослого, тому висока ймовірність сонячного опіку. До того ж, існує ризик отримати тепловий удар, тому що механізми терморегуляції ще не сформовані до кінця. Зловживати сонячними ваннами вкрай небезпечно, так як це може призвести до розвитку серйозних захворювань. Досить буде звичайної прогулянки на відкритому повітрі в колясці або на руках у мами. Навіть коли дитина досягне однорічного віку, йому не обов'язково зіграти спеціально, якщо він буде досить багато часу проводити за іграми на свіжому повітрі і сонце, то цього цілком достатньо. Також не слід забувати, що час від часу необхідно переміщатися в тінь. Саме «корисне» час для ігор на сонці - проміжок до 11 години ранку і ввечері після п'яти. У зимовий і осінній час, в сонячний день виходити на вулицю потрібно обов'язково, так як вітамін Д повинен вироблятися в організмі цілий рік, а сонячні дні досить рідкісні в нашому кліматі.

ВОДНІ ПРОЦЕДУРИ

Найкращим видом загартовування з усією впевненістю можна назвати водні процедури. Їх також можна застосовувати з самого народження, головне - це поступовість. Починати можна з обтирання. Немовлят обтирають м'якою тканиною. Для початку вода повинна бути теплою. Добре підвищує тонус шкіри і зміцнює судини. У міру звикання, поступово знижуйте температуру води, доводячи її до кімнатної температури, перш і до холодної. Дітей старшого віку можна почати обтирати, а потім і обливати. Механізм той же: починайте з води комфортної для дитини температури і поступово знижуйте до холодної.

Багато дітей дуже люблять пирскавки. Влітку це може стати відмінною закаливающей процедурою, приймати яку діти можуть годинами. Взимку це може бути тазик з теплою водою, в якому плавають іграшки.

РОЗВИТОК РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ ДИТИНИ

Фізичний розвиток дитини можливо вже в пренатальний період, коли він знаходиться в утробі матері.

В результаті фізичного навантаження у мами виникає підвищена потреба в кисні, вона починає глибше дихати, серцебиття частішає. Дитина починає неспокійно ворушитися всередині, реагуючи на зниження поживних речовин в крові матері. При такому активному руховому процесі, м'язи, серце і весь організм дитини в цілому, починають розвиватися і зміцнюватися ще в утробі.

При малорухливому способі життя мами або переїданні, дитина рідко ворушиться і може народитися, фізично не сформованим.

Загартовування В ДОМАШНІХ УМОВАХ

У дитини, якого батьки не гартували в дитинстві, набагато частіше спостерігаються різні простудні захворювання, так як терморегулююча функція практично відсутня.

Щоб цю функцію розвинути, можна укладати дитину спати легко одягненим, в тоненьку піжаму, наприклад, а зверху вкрити тонким ковдрою. Температура під ним буде досить комфортною для сну. При пробудженні ковдру потрібно відкинути, щоб дитина перебувала в кімнатній температурі. Таким чином, перепад температур складе кілька градусів. І це має гарний закаливающим ефектом.

Ходіння босоніж - гарне загартовування в будь-який час року. Це найпростіший і ефективний метод. Найчастіше знімайте з дитини носочки, нехай бігає босоніж. Це вкрай корисно ще й для того, щоб у дитини не розвинулося плоскостопість. Стопа при ходінні босоніж стане стійкіше, хода - вільніше. Також поліпшуються координація в просторі і постава. На стопі знаходиться велика кількість біологічно активних точок. При ходінні босоніж, вони стимулюються набагато активніше, завдяки чому розвивається функція терморегуляції, адже саме стопа відповідає за неї. Не хвилюйтеся, якщо стопи малюка будуть холодними, це реакція організму на холод. За рахунок рухів дитини, підвищення тонусу м'язів, відновлюється теплової баланс. Найкраще ходити босоніж по шорсткою, нерівній поверхні. Будинки це може бути масажний килимок, а на вулиці - свіжа трава, пісок або негострі камінці.

Влітку багато батьків відпускають дитину бігати в одних трусиках або взагалі голяка, а взимку починають надягати кілька шарів одягу. Це досить поширена помилка. Якщо ви відчуваєте холод, то це зовсім не означає, що і дитині холодно. Йому тепло, так як його обмін речовин швидше, ніж у дорослого, а тепла виробляється більше. Тепло закутаний малюк сильно потіє, і можливість захворіти у нього більше.

Якщо ви хочете загартувати малюка, повинні давати йому можливість бігати голяка при кімнатній температурі. Спочатку це має бути зовсім не довго, хвилин десять. Поступово тривалість перебування голяка потрібно збільшувати. Якщо ви боїтеся, що малюк замерзне, пограйте з ним в якусь рухливу гру.

Що робити з загартовуванням, якщо дитина захворіла

 Якщо дитина захворіла, загартовування буде просто безглуздим, організм бореться з хворобою. Після того, як дитина одужала, перш ніж повернутися до загартовування, необхідно проконсультуватися з педіатром, він точно скаже, чи можна продовжувати гартують процедури далі.

Пошук по сайту