Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Запис про підвищений артеріальний тиск або, як вважають за краще говорити медики артеріальної гіпертензії, сьогодні все частіше можна побачити в медичних картах і у людей старшого віку, і що найбільше тривожить, у цілком молодих. Тому епітет «Біч нашого часу» по відношенню до цього недугу може бути цілком правомірним. Статистика говорить, що четверта частина населення Землі страждає від його стрибків, а серед старшого покоління гіпертензія у половини.

Чи можна в домашніх умовах впоратися з підвищеним тиском, не вдаючись до медичних процедур? Що впливає так тиск найефективніше? Ці питання турбують багатьох, тому так важливо знати на них всеосяжний і точну відповідь.

МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЯЦІЇ

Чим більше зусилля, з яким серце виштовхує потік крові в кровоносну систему, тим вище виявляється рівень систолічного тиску. Саме тому все, що може спровокувати посилене скорочення серця, призводить до його підвищення. І таких факторів досить багато: надмірне вживання кави, міцний чай і куріння, стреси і фізичні перевантаження.

На підняття тиску може впливати все, що стимулює нервову систему, а це порушення роботи ендокринної системи, а також природне старіння організму. Адже саме з віком судини поступово втрачають еластичність і вже гірше можуть пристосуватися до зміни артеріального тиску, викликаної природними причинами, будь то переживання, тренування або якесь захворювання.

Накопичення рідини в організмі, що може бути пов'язано і з вживанням надмірно солоної їжі, і з нирковими проблемами, коли знижується природний рівень вироблення сечі.

Підвищена маса тіла змушує організм працювати в посиленому режимі, викликаючи, крім іншого, і підвищення тиску.
Якщо не приділяти увагу факторам, яка збільшує положення і сприяє зносу організму і передчасного настання старості, то тиск може вже не повернутися в нормальні межі. Звуження природного просвіту всередині артерій і втрати еластичності може сприяти розвитку атеросклерозу, що супроводжується утворенням бляшок.

Основні фактори, що прискорюють атеросклероз

Атеросклероз - грізне захворювання, що обіцяють чималі неприємності і з кровоносною системою, і з тиском. Прискорює ж розростання атеросклеротичних процесів багатий насиченими жирами, з високим рівнем холестерину раціон, спосіб життя з недостатнім руховим режимом і шкідливі звички.

ЯК ЗНИЗИТИ ТИСК НА ДОМУ

В екстрених випадках, коли допомога кваліфікованого лікаря недоступна, можна постаратися привести артеріальний тиск в норму і домашніми засобами.

І перш за все, слід заспокоїтися, знизити серцебиття і тим самим намагатися розширити просвіт всередині артерій. Якщо спостерігається прискорене серцебиття, то можна прийняти будь-яке м'яке заспокійливе, краще, якщо воно буде рослинного походження.

З раціону потрібно виключити всі продукти і напої, що можуть спровокувати стрибок тиску: кава, міцно заварений чай, алкогольні напої і доведеться відмовитися від куріння.

З дієвих домашніх засобів для нормалізації функціонування нервової системи, можна назвати і розслабляючий масаж.

Знизити ризик звуження судин покликані спеціальні препарати і процедури, що дозволяють очищати артерії від холестеринових відкладень і бляшок.

Корисним виявляється і перегляд щоденного раціону, в який важливо включити якомога більше овочів, знизити кількість жирної тваринної їжі, гострих і солодких страв.

Ефективно очищають судини регулярні фізичні навантаження, наприклад, ходьба або біг, які здатні вивести з організму надлишковий холестерин.

Знизити тиск можна, вивівши з організму зайву рідину. Для цього можна скористатися сечогінним засобом або трав'яним збором. Якщо немає серйозних протипоказань, то може допомогти тепла грілка в області нирок гаряча ванна для ніг до коліна і для рук до ліктя.

Вживання солі важливо обмежити до ложки в день.

І, звичайно ж, неодмінною умовою поліпшення самопочуття є прийом тих препаратів, що призначив лікуючий фахівець. Багато препаратів нового покоління швидко і ефективно працюють при підвищеному артеріальному тиску, але навіть їх дія може виявитися недостатнім, якщо не дотримуватися приписану дієту і вести неналежно безтурботний спосіб життя.

Пошук по сайту