Жінкам в допомогу

Український жіночий журнал

Новоутворення на шиї у жінок виникають у вигляді різноманітних форм і розмірів шишок. Вони при всій видимій безневинність можуть чинити негативний вплив на функціонування організму. Тому слід своєчасно звернутися до фахівця, який може професійно виявити причини патології, призначити лікування і дати необхідні рекомендації.

Причини і наслідки появи шишок

Причин виникнення подібних шишок може бути кілька. Найчастіше вони є результатом новоутворень жирової, м'язової і кісткової тканини.

Ліпома

У першому випадку це може бути доброякісним новоутворенням, яке називається фіброліпому. Часом таку пухлину в народі називають вдів або бізона горбом. Найчастіше шишка на шиї може не надавати будь-яких хворобливих відчуттів. З іншого боку, є випадки порушення постачання мозку кров'ю. При збільшенні такої шишки можуть виникнути больові відчуття в плечовому поясі і руках.

Іншим видом доброякісної пухлини з жирової тканини, є липома. Розвиваючись, вона може заподіяти людині масу незручностей. На шиї прямо під шкірою також може з'явитися шишка невеликого розміру. Найімовірніше це атерома, яка є наслідком закупорки вивідних проток сальних залоз. З приводу ліпоми і атероми доцільніше відразу звернутися до хірурга для їх видалення. Характерні такі опуклості для жінок після 35-40 років.

КІСТА

Хірургічного втручання може зажадати і шийна шишка, що виникла внаслідок кісти шиї. Така кіста являє собою вроджену патологію і може містити кашоподібну масу або рідину. Тут можливі ускладнення у вигляді нагноєння, освіти свища або злоякісного переродження. Тому необхідно дослідження з використанням магнітно-резонансної терапії та ультразвуку. Консервативного лікування тут не існує.

УЩІЛЬНЕННЯ м'язів

Часом поява шишок на шиї стає наслідком збільшення в певних місцях м'язової маси в результаті ущільнення м'язів. Найчастіше це елементарно пов'язано із зайвими постійними фізичними навантаженнями і емоційними переживаннями жінки. При цьому може бути виявлено гіпертонія, порушення водного-сольового і білкового обміну.

До шишкам, що є свідченням остеохондрозу або спондилеза призводить малорухливий, сидячий спосіб життя, що послаблює і деформує хребет. Звідси хрускіт і болі в суглобах, втома і головний біль. Ці шишки часом болючі.

ТРАВМИ

Горб на шиї також може з'явитися внаслідок травматичного пошкодження хребців, їх ослаблення, порушення гормонального фону, окремих інфекційних хвороб, відкладення в зв'язках хребта солей кальцію, клімактеричного періоду у жінок.

Слід враховувати, що шийна частина хребта розташована поруч з мозком. Тому нові освіти на шиї вимагають ретельного фахового вивчення. Тільки так можна виключити ймовірність злоякісної пухлини, а в разі її виявлення оперативно провести необхідне лікування і не допустити важких наслідків.

ПОЗБАВЛЯЄМОСЯ ВІД шишок НА ШИЇ

В основі позбавлення від шишок на шиї лежить активний спосіб життя, підтримання організму у відмінній фізичній формі. Рух, піші прогулянки, раціональне харчування і позитивні емоції є тут основними профілактичними засобами. Разом з тим необхідно правильно організувати свій сон. Спальне місце повинне бути досить жорстким. Для цього краще відмовитися від пишних перин і подушок. А під час сну розташовуватися таким чином, щоб опуклість впиралася в жорстку поверхню. Корисно нормалізувати свою вагу. Будинки регулярно ставити теплі компреси з ромашки і шавлії на проблемну область шиї.

Якщо така профілактика не дає результату, необхідно зайнятися кваліфікованим і комплексним лікуванням. Найкращими є методи, де ударно-хвильова терапія комбінується з лікувальною фізкультурою та масажем, прийомом призначених лікарем медикаментів. Таке лікування може проводитися вдома і досить швидко дає помітні результати.

Однак почати можна з одного з ефективних фізіотерапевтичних методів - ударно-хвильової терапії. Суть його в тому, що жирова тканина, що утворила шишку, руйнується за допомогою високоінтенсивного ультразвуку. Для того щоб відчути ефект, буває досить через кожні 6-7 днів провести п'ять сеансів, в середньому по 40 хвилин кожен. При цьому якщо «вдовою» горб досить великий, лікар може додати в схему лікування масаж, лікувальну фізкультуру і мануальну терапію.

Певні труднощі можуть виникнути в боротьбі з шишкою, що з'явилася в результаті фізичних перевантажень. На відміну від жирової м'язова маса складно йде навіть при спеціальних фізичних вправах і дієтах для схуднення. Утворився м'язовий жовно через деякий час після впорядкування фізичного навантаження може зменшитися. Шансів на те, що він зникне зовсім, трохи.

Якщо шишка служить ознакою остеохондрозу, необхідна лікувальна гімнастика для хребта. Слід постаратися регулярно плавати, раз в півроку піддаватися спеціальному масажу, зайнятися лікувальною фізкультурою. Мінімізувати користування громадським транспортом, і щодня по 30-40 хвилин гуляти пішки.

Якщо почав з'являтися викликаний спондилезом сольовий горб, слід в свій раціон додати продукти, багаті кальцієм, в першу чергу молоко і кисломолочні продукти.

При дотриманні такого режиму і виконання рекомендацій лікаря через півмісяця неприємні ознаки поступово зникатимуть, а шишка зменшуватися.

ГІМНАСТИКА І МАСАЖ В ПРОФІЛАКТИЦІ ТА ЛІКУВАННЯ шишок НА ШИЇ

Досить ефективним засобом усунення новоутворень є масаж і фізіотерапевтичні процедури. При цьому головною умовою є їх систематичність, що припускає такі процедури не рідше ніж через день.

При жировому горбі в районі шиї його масаж повинен поєднуватися з фізичними вправами. Таким чином, ущільнюється скелетні м'язи, і опуклість поступово розсмоктується. Для підготовки до масажу слід виконати ряд підготовчих процедур. Спочатку протягом 3 тижнів приймаються содові ванни.

У наступні 3 тижні - ванни з настою ромашки. А вже перед масажем слід шишку на шиї обкласти гірчичниками. Потім прийняти теплу ванну з додаванням листя лікарської ромашки, яка посилить кровопостачання м'язів і допоможе зробити масаж ефективніше. В результаті жирова тканина розм'якшується і легше забирається під час процедури. Цьому допомагають загорнуті вовняною тканиною лляні компреси, фізіопрецедури і протизапальні заходи. Через 10-15 проведених таким чином масажних процедур зникає велика шишка, а через 3-10 сеансів - шишка невеликих розмірів.

Для лікування соляного виступу на шиї необхідні вправи запобігають деформацію хребта. Така гімнастика підвищить м'язовий тонус і запобіжить збільшення шишки. При цьому важливо звертати увагу на ті групи м'язів, які фіксують верхню частину хребта в нормальному положенні.

Комплекс необхідних вправ досить простий. Спочатку потрібно лягти на живіт, потім під прямим кутом підняти ноги і розвести їх в сторони. Передпліччя направити вперед, руки підняти. Сконцентруватися на зведенні лопаток і, не змінюючи положення тіла, утримувати таке положення протягом 4 секунд. У спокійному темпі повторювати вправу кілька разів в день. У наступній вправі також лягаємо на живіт і руками на ширині плечей впираємося в підлогу. Видихаючи, повільно зводити лопатки і, опускаючи вниз верхню частину тіла, наблизитися чолом до підлоги. На видиху піднімаємося вгору. Повторюється таку вправу 8 разів. В останній вправі слід також лягти животом на підлогу і впертися в нього руками. Звести лопатки і, не торкаючись підлоги стегнами і тазом, опускати верхню частину тулуба, після чого піднятися. Повторити 4-6 разів.

Будинки також можна займатися йогою і гімнастикою зміцнює хребет. Так хребці стають на свої місця, і усуваються їх підвивихи, які теж бувають причиною опуклості зі зворотного боку шиї.

У поєднанні з масажем, мануальною терапією і фізіотерапією подібна гімнастика допоможе досить швидко позбутися від недуги.

Пошук по сайту